Ali Yeşilyurt İmam Hatip’ten Kariyer Günleri

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından 8. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen “Kariyer Günleri” programının ilk konuğu İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu oldu.

Ali Yeşilyurt İmam Hatip’ten Kariyer Günleri
banner71

Of’un eğitim başarısında önemli rol üstlenen kurumlardan biri olan Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından uygulamaya konan “Kariyer Günleri” projesi ile Of’ta alanında başarılı olmuş kişiler 8.sınıf öğrencilerine konferans veriyor.

 

Projenin ilk konuğu İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu oldu. Konferansta öğrencilere önemli mesajlar veren Kabahasanoğlu; “Sizler hem imam hem hatip olmaya aday insanlarsınız. Bu büyük sorumluluk ve beklentiyi de beraberinde getiriyor. Ben de sizin gibi imam hatip mezunuyum. Bu kimliği taşımaktan hep iftihar ettim. Bu okulun da kurucu müdürü olduğumu da bu vesileyle belirtmek istiyorum. Bizler çok zorlu şartlarda, eski ve çatısından sular damlayan, içinden kanal geçen bir okulda okuduk. Sizler çok güzel ve konforlu bir binada eğitim görüyorsunuz. Sizler çok donanımlı olmalısınız, kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Çünkü bu ülkenin, İslam âleminin ve tüm insanlığın size ihtiyacı var. Sizlere tavsiyem yaptığınız şeyin en iyisini yapın. En iyisi olunca sizler hep aranan hep kazanan oluşunuz. Başarmak için inanmaya ve çalışmaya ihtiyacınız. İnanırsanız çalışırsanız Allah sizi başarıya ulaştırır. Bu projeden dolayı okul idaremizi tebrik ediyorum. Bizler sizlerin her zaman yanınızdayız, her zaman hizmetinizdeyiz. Rabbim yolunuzu ve bahtınızı açık etsin” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21