Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunda Bilim Şenliği

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında 25 öğretmenin rehberliğinde 45 öğrencinin hazırladığı 20 proje görücüye çıktı.

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunda Bilim Şenliği

Geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve ülkenin kalkınmasına önemli katkılar sunmak adına Of ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı Şenlikleri düzenleniyor. 

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan 4006 TUBİTAK Bilim Fuarında 25 öğretmenin rehberliğinde 45 öğrencinin hazırladığı 20 proje sergilendi.

 

Fuarın açılış kurdelesini Of Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Okul Aile Birliği Başkanı İzzet Keleş, Memur Sen Of İlçe Başkanı Yüksel Yaşar  ve Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu birlikte kestiler. Serginin açılışına okul, kurum müdürleri ve veliler katıldı.

 

Kaymakam Eyüp Fırat yaptığı kısa konuşmada; “Allah hayırlı, uğurlu eylesin. Geleceğimiz adına öğrencilerimizin ortaya koyduğu eserler küçük de olsa geleceğe ümitle bakmamıza neden oluyor. O nedenle onları tebrik ediyorum. Okul idaresine ve öğretmenlerimizi de kutluyorum. Bu projeleri gördükçe yarınlarımızdan daha çok umutlanıyoruz. İnşallah ülkemizin geleceği daha iyi olacaktır.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu öğrencilerin büyük emek vererek hazırladığı Bilim Fuarına katılmaları nedeniyle katılımcılara teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21