Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Aile Birliği toplandı

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen Veli Toplantısında Okul Aile Birliği yönetim belirlendi.

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Aile Birliği toplandı

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunda düzenlenen veli toplantısı ile okulun 2016-2017 eğitim öğretim yılında Aile Birliği’nde görev yapacak yönetimi belirlendi.

 

Okulun konferans salonunda yapılan toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Okul Müdür Yardımcılarından Murat Sarıusta’nın sunumuyla yapılan toplantıda divan kurulu oluşturuldu.

 

Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu yaptığı açılış konuşmasında; “Bu sene artık kendi okulumuza kavuştuk. Bu konuda hayırsever Yeşilyurt ailesine, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İdris Kabahasanoğlu’na, Aile Birliği Başkanı Cengiz Bulut’a ve üyelerine, kısacası emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah bu sene eksiklerimizi gidererek daha başarılı hizmet vereceğiz. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimden diliyorum.” dedi.

 

Toplantıda Okul Aile Birliği Saymanı İzzet Keleş önceki yılın faaliyet raporu konusunda genel kurula bilgi verdi. Keleş yaptığı açıklamada; “Şükürler olsun ki artık kendi binamızdayız, yerleşik hayata geçtik. Daha rahat ve ferah bir ortamda eğitim ve öğretim vereceğiz. Üzülerek söylemem gerekir ki geçen yıl veli okul dayanışmasını yaşayamadık. Geçen sene 520 öğrencimizden sadece 53 öğrenci velimiz okulumuza katkıda bulundu ve belirlenen aidatını ödedi. Bizler okulun genel ihtiyaçlarını aile birliği hesabından değil de ulaştığımız kaynaklardan gidermeye çalıştık. Paranın hesabını vermek zor olsa da biz para bulamadığımız için hesabını kolay veriyoruz. Düne takılmayacağız ama dünden dersler çıkaracağız. İmam Hatip okulları misyon ve vizyonu olan okullardır, böyle olmalıdır. Hepimizin göz bebeği olan yavrularımız için en iyisini istemek hakkımızdır. Bu hakkımız olduğu kadar öğrencilerimizin sorumluluğunu da üstlenmeliyiz. Hepimizin bu toplumun geleceği için yapacağımız çok şey var. Bu anlayış ve sorumlulukla okula ve öğrenciye yaklaşırsak başarılı olacağız. Rabbim toplantımızı hayırlara vesile kılsın” ifadelerini kullandı.

 

Okul Aile Birliği Başkanı Cengiz Bulut ise yaptığı konuşmada “Yıllarca adeta misafir olarak hizmet verdiğimiz bu binada artık ev sahibi durumuna geldik. Çok sıkıntılar çektik ama şükürler olsun ki sonunda kendi okulumuza kavuştuk. Bundan sonra artık daha rahat ve huzurlu ortamda yavrularımız eğitim görecektir. Sınıflarımızdaki öğrenci sayılarımız azalarak başarıda katkı sağlayacağına inanıyorum. Fakat artık bizim olan okulumuzda bazı temel ihtiyaçlarımız var. Okulun güvenliği için kamera sistemi bir an önce kurulması gerekiyor. Konferans salonumuzun ses sistemi eski okul yönetimi tarafından alındığı için yeniden yapılmalı. Bahçedeki spor tesisi genişletilip çok amaçlı olarak hizmet verecek haline getirilmelidir. Hepimiz birlikte el ele verirsek inşallah daha başarı sağlanacağına inanıyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından yeni aile birliği asil ve yedek üyelerinin seçimi yapıldı. Dilek temenni bölümünde veliler duygu, düşüncelerini ifade ettikten sonra aile öğretmen görüşmesiyle toplantı sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21