Ali Yeşilyurt İHO’lu öğrencilerden Kutlu Doğum tiyatrosu

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Programı’nda öğrenciler tarafından sahnelenen “Mekke’de Doğan Güneş” adlı tiyatro beğeniyle izlendi.

Ali Yeşilyurt İHO’lu öğrencilerden Kutlu Doğum tiyatrosu

Peygamberimizi anmak daha iyi anlamak ve değerlerini yaşatmak için düzenlenen Kutlu Doğum Programları devam ediyor.

 

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan program beğeniyle izlendi.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışması birincisi tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

 

Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu’nun günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından ilahiler ve naat okundu.

 

Öğrenciler tarafından sahnelenen “Mekke’de Doğan Güneş” adlı tiyatro oyununda öğrencilerin özverili ve başarılı performansları protokol üyeleri ve veliler tarafından beğeni ile izlendi.

 

Programın son bölümünde okulda yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasında kız ve erkeklerde ayrı ayrı olmak üzere ilk üç dereceye giren öğrencilere, Esma ül Hüsna’yı ezber okuyan öğrencilere, Ezan okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere, ilahi okuma yarışında dereceye giren öğrencilere, 40 Hadis, 30 Hadis, 20 Hadis ve 10 Hadisi ezber okuyan öğrencilere; Okul Aile Birliği Başkanı Cengiz Bulut, Of Müftüsü Recep Onat, İlçe Vaizi Hüseyin Güven ve Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu tarafından hediyeleri takdim edildi.

 

Ödül töreninde konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Çok güzel bir program seyrettik. Hazırlayan öğretmen, öğrenci ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. İmam Hatip lider demek önder demektir. Sizler de bunu gerçekleştiriyorsunuz. Okulumuzun kurucusu Cemal Yeşilyurt amca okulun dönüşümü konusunda, “benim okulumu öğrenciyle doldur” demesi üzerine ben de sizin okulunuzu ancak İmam Hatip Okulu yaparsak doldururuz demiştim. Cemal amca da “İmam Hatip Okulu Of’un Oxford’udur” diyerek bize geleceğe dair hedef koydular. Artık, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu olarak başarılı olmak gibi hedefiniz var. Bunu başarabilecek imkan ve kabiliyetine sahipsiniz. Tekrar bu güzel programı hazırlayan okul idaresine, öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ediyor. Siz değerli velilerimizi de böyle güzel evlatlar yetiştirdiğiniz için kutluyorum” ifadelerini kullandı.

 

Programın sonunda düzenlenen çekilişle misafirlere çeşitli hediyeler takdim edildi.

 

Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir, İlçe Müftüsü Recep Onat, Okul Aile Birliği Yönetimi, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21