Ali Yeşilyurt İHO’da bol ödüllü karne töreni

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen karne törenine katılan Kaymakam Fırat ve Başkan Sarıalioğlu başarılı öğrencilere ödül takdim etti.

Ali Yeşilyurt İHO’da bol ödüllü karne töreni
banner71

2016- 2017 Eğitim-Öğretim dönemin ilk yarısı okullarda düzenlenen karne törenleri ile sona erdi. Of’ta resmi karne töreni Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda yapıldı.

 

Okulun konferans salonunda yapılan törene Of Kaymakamı Eyüp Fırat, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Müftüsü Recep Onat, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Aile Birliği Üyeleri, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

7300 öğrencimize eğitim veriyoruz

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Rabbime şükürler olsun ki kazasız, belasız bir dönem geçirdik. İlçemizde 1 anaokulu, 15 ilkokul,15 ortaokul, 7 lise 654 öğretmenle 7300 öğrenciye eğitim veriyoruz. Sevgili öğrenciler, çağımız bilgi çağıdır. Bu nedenle okuyan, araştıran bilgi ve becerilerini daima yenileyen; tarihine, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetiştirmek istiyoruz. İlçemizde eğitim- öğretimin her alanında başarıyı artırarak devam ettirmek istiyoruz. Akademik alanının yanında sosyal, kültürel, sanat alanda da başarıyı bütün olarak görüyoruz. Bu amaçlar doğrultusunda her daim yanımızda yer alan sayın kaymakamımıza, sayın belediye başkanımızın, daire amirlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm haberlerimizi kamuoyuna duyuran basınımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Mazlum milletler için de başarılı olmak zorundasınız

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu ise yaptığı konuşmada; “Sevgili gençler sizler sadece sizler için değil mazlum milletler için de başarılı olmak zorundasınız. Onun için çok çalışmalısınız. Hak davanın birer neferleri olmalısınız. Onun farkında olduğunuzu düşünüyorum o nedenle de buradasınız. 15 Temmuz’da ülkemizi bölmeye çalışanlar hainlere milletimiz fırsat vermedi. İnşallah ülkemizin aydınlık yarınları için çok çalışacaksınız. Sizler çalışacaksınız. Bizler de sizlerin ihtiyacı olan fiziksel ve diğer ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz, karışılayacağız. Sizleri çok seviyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

 

21. Asır eğitim asrı, bunu kaçırmayacağız

21. Asrın eğitim asrı olduğunu ifade eden Of Kaymakamı Eyüp Fırat; “19. Asır sanayi asrıydı yetişemedik. 20. Yüzyıl bilişim asrıydı kıyısından ancak yakalayabildik. 21. Asır eğitim asrıdır. Bunu kaybetmeyeceğiz. Ülkemiz bu eğitim davasında başarılı olacaktır. 15 Temmuz’da milletimize şerefsizce saldıranlar ülkemizi büyük tehlike ile karşı karşıya bıraktı. Sizler okuyan anlayan, üreten insanlar olmak için dünyanın gerektirdiği eğitimi almalısınız. Hepimiz bu yolda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” diye konuştu.

 

Kaymakam Fırat’tan Kız Şube birincilerine altın

Konuşmaların ardından ödül töreni yapıldı. Kız şubelerinde 5. sınıfların birincisi Beyza Kasap, 6. sınıfların birincisi Zeynep Bilge Özkök, 7. sınıfların birincisi Beyza Vildan Sarı ve 8. sınıfların birincisi Süeda Değirmencioğlu’na Kaymakam Eyüp Fırat tarafından altın hediye edildi.

 

Başkan Sarıalioğlu’ndan Erkek Şube birincilerine altın

Erkek öğrenciler kategorisinde 5. sınıfların birincisi Muhammed Coşkuner, 6. sınıfların birincisi Mustafa Coşkunçelebi, 7. sınıfların birincisi Kadir Kağan Keleş ve 8. Sınıfların birincisi Enes Sami Çakır’a ise Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından altın hediye edildi.

 

TEOG Şampiyonlarına altın

TEOG sınavında 120 sorudan 118 net yapan ve Of birincisi olan Hüdanur Cevahiroğlu’na, 117 net yapan Şeyma Erbaş’a ve 116 net yapan Süeda Değirmencioğlu’na Okul Aile Birliği üyesi İbrahim Zırıh ve OFİMDER (Of İmam Hatipleri Mezun ve Mensupları Derneği) Başkanı İsmail Küçükakyüz tarafından altın hediye edildi.

 

Hafızlığını tamamlayanlara altın

Hem okuluna devam edip hem de Of Merkez Zehra Hatun Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimi alan ve hafızlığını tamamlama başarısı gösteren 6-H sınıfı öğrencilerinden Mustafa Sabri Yaşar ve Selahattin Bilgin’e Of Müftüsü Recep Onat tarafından altın verildi.

 

Deneme Sınavlarına başarılı olan öğrencilere ödül

Okul bünyesinde yıl içinde yapılan deneme sınavlarında üst üste üstün başarı gösteren 5. Sınıf öğrencisi Beyza Kasap, 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Bilge Özkök ve 7. Sınıf öğrencisi Beyza Vildan Sarı’nın ödüllerini İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Numan Turan takdim etti.

 

Sosyal projelerde derece yapan öğrencilere de ödül

İl genelinde yapılan kitap okuma yarışmasında Trabzon 3.sü olan Mehmet Gül’e, 15 Temmuz Şehitleri ile ilgili şiir yarışmasında ilçe birincisi olan Pınar Şen’e, Meslek Derleriyle ilgi olarak yapılan deneme sınavında sınıflar bazında birinci olan Beyza Kasap, Zeynep Bilge Özkök, Ümran Asude Özkan ve Ümmiye Karaismailoğlu adlı öğrencilerin ödüllerini ise İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Bedir takdim etti.

 

Siyer’i Nebi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül

Milli Eğitim Bakanlığı’nın izniyle il genelinde Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Siyer-i Nebi yarışmasında il genelinde derce yapan Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin ödülleri ise AGD Temsilcisi Süleyman Baş tarafından verildi.

 

Kaymakam Fırat törenin ardından Okul Müdürü Şevket Bulut’tan okul hakkında bilgiler alırken Okul Aile Birliği üyeleri ile bir süre sohbet etti.

 

2016- 2017 Eğitim-Öğretim döneminin 2.yarısı 6 Şubat 2017 tarihinde başlayıp 9 Haziran 2017 tarihinde sona erecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21