Ali Soylu vefatının 17.yılında mezarı başında anıldı

Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın koruma müdürüyken geçirdiği trafik kazası sonucu ailesi ve çocuklarıyla birlikte hayatını kaybeden Ali Soylu, vefatının 17.yılında Of'ta mezarı başında anıldı.

Ali Soylu vefatının 17.yılında mezarı başında anıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun amcasının oğlu; kısa bir süre önce hayatını kaybeden merhum Neşat Soylu’nun oğlu; İsmail, Mehmet ve Sadık Soylu’nun kardeşleri olan Ali Soylu; Milli Görüş Lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın koruma müdürüyken 30 Haziran 2000 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu eşi ve iki çocuğuyla birlikte hayatını kaybetmişti.

 

Vefatının 17.yılında Of Çamlıtepe Mahallesi’ndeki mezarı başında düzenlenen törenle anılan Soylu için Kur’an-ı Kerim Hatmi okundu.

 

Programa Soylu’nun dava arkadaşları, dostları ve Soylu ailesinin yakınları katıldı.

 

ALİ SOYLU KİMDİR?
1960 Of Çamlıtepe Mahallesinde doğdu. İlkokulu Of'ta, Lise’yi Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu. İki yıl İmam Hatiplik görevinde bulundu. Askerlik dönüşü Yavuz Selim Vakfı Trabzon Şube Müdürlüğü, Trabzon Gençlik Başkanlığı, Karadeniz Gençlik Başkanlığı, Milli Gençlik Vakfı istişare kurulu üyeliği yaptı. 

Refah Partisi Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyeliği sırasında Necmettin Erbakan'ın isteği üzerine 1987'de Refah Partisi Genel Merkezinde seçim işleri, miting ve gezi organizatörü olarak görevde bulundu. 1994 seçimlerinde Refah Partisi’nden Of Belediye Başkanlığına aday oldu.


Ali Soylu, Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı iken 30 Haziran 2000'de Ankara’dan Of’a gelirken Çorum'un Sungurlu ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

 

Kazada Soylu'nun eşi Neriman Soylu (33) ile çocukları Fatıma Zehra (9) ve Muhammed Talha (1) da hayatlarını kaybetmişlerdi. Ayrıca bu kazada diğer oğulları Cahit ve Abdurrahman Ali de yaralanmıştı.

 

Soylu Ailesinin naaşları 2 Temmuz 2000 tarihinde Of Çamlıtepe Mahallesi’nde toprağa verilmişlerdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 5 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN VE GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 5 yıl Önce

ALLAH RAHMET ETSİN VE GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

Osman köseoğlu
Osman köseoğlu - 2 yıl Önce

Köyümüz kendirli köyun asmalşk mah. İmamhatıptı dostlüğümüz bakı ıdı ben askerken oda kibrısta askerdi magosadan lefkoşaya kirklar mevkiinde ziyaretıne gıtmiştım. Tüm ailesınd rabbim şefkatıyla muamele edeceğine inananlardanim.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21