Ali Soylu Çamlıtepe'deki mezarı başında anıldı

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın koruma müdürüyken geçirdiği trafik kazası sonucu ailesi ve çocuklarıyla birlikte hayatını kaybeden Ali Soylu, vefatının 13.yılında Of'ta mezarı başında anıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın danışmanı Sadık Soylu’nun abisi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Demokrat Parti Eski Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun amcasının oğlu olan Ali Soylu, 30 Haziran 2000 tarihinde geçirdiği acı kaza sonucu eşi ve iki çocuğu ile birlikte hayatını kaybetmişti.

 

Vefatının 13.yılında Of Çamlıtepe Mahallesi’ndeki mezarı başında düzenlenen törenle anılan Soylu için Hatim okundu. Kur’an-ı Kerim ve ilahilerle devam eden programda Soylu’nun dava arkadaşları ve dostları Soylu ile yaşadıkları anıları davetlilerle paylaştılar.

 

Törende konuşan Vakıflar Trabzon Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, Soylu ile hayatının 30 yılını birlikte geçirdiklerini belirterek “Biz aynı bedende iki ruh gibiydik. Gecemiz gündüzümüz beraberdi. Rahmetli Erbakan hocamız bizi Ankara’ya davet ettiğinde teşkilattaki büyüklerimiz hocam ikisini alma birini bize bırak dediler. Rahmetli hocamız da Rahmetli Ali Kardeşimizi Ankara’ya almıştı. Ogün ayrılırken yaşadığım üzüntüyü ömür boyu unutamıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Törende konuşan Of Belediye Başkanı Murat Saral, "Ali abimizi bizler tanımadık. Ama burada toplanan insanlardan ve anlatılanlardan onun nasıl bir dava adamı, nasıl bir doğru insan olduğunu anladık. Allah kendisine ve ailesine gani gani rahmet eylesin" diye konuştu.

Ali Soylu'nun hepimiz için örnek olması gereken bir hayat yaşadığını belirten Of Kaymakamı Eren Arslan; "Ülkemizin bugün yoksun olduğu, muhtaç olduğu, ihtiyaç duyduğu ne kadar güzellik varsa hepsini hayatında yaşamış, yaşatmış ve çevresine örnek bir insan olarak yaşamış olduğunu burada anlatılanlardan öğrendiğimiz Ali Soylu abimize Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Törene Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Murat Saral, Vakıflar Trabzon Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, Of Müftüsü Recep Onat, Trabzonspor Yöneticisi Murat Türköz, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Cemalettin Yazıcı, Siyasi Parti temsilcileri, Soylu Ailesinin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 
ALİ SOYLU KİMDİR?


1960 Of Çamlıtepe Mahallesinde doğdu. İlkokulu Of'ta, Lise’yi Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu. İki yıl İmam Hatiplik görevinde bulundu. Askerlik dönüşü Yavuz Selim Vakfı Trabzon Şube Müdürlüğü, Trabzon Gençlik Başkanlığı, Karadeniz Gençlik Başkanlığı, Milli Gençlik Vakfı istişare kurulu üyeliği yaptı. 

Refah Partisi 
Trabzon İl Yönetim Kurulu Üyeliği sırasında Necmettin Erbakan'ın isteği üzerine 1987'de Refah Partisi Genel Merkezinde seçim işleri, miting ve gezi organizatörü olarak görevde bulundu. 1994 seçimlerinde Refah Partisi’nden Of Belediye Başkanlığına aday oldu.


Ali Soylu, Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı'yken 30 Haziran 2000'de Ankara’dan Of’a gelirken Çorum'un Sungurlu ilçesi yakınlarında geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetmişti.

 

Kazada Soylu'nun eşi Neriman Soylu (33) ile çocukları Fatıma Zehra (9) ve Muhammed Talha (1) da hayatlarını kaybetmişlerdi. Ayrıca bu kazada diğer oğulları Cahit ve Abdurrahman Ali de yaralanmıştı.

 

Soylu Ailesinin naaşları 2 Temmuz 2000 tarihinde Of Çamlıtepe Mahallesi’nde toprağa verilmişlerdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ.
DURSUN SULUKAN EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ. - 9 yıl Önce

DEĞERLİ KARDEŞİMİZE ALLAHTAN RAHMET, GERİDE KALAN TÜM AİLE FERTLERİNE BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.

Yaşar ÇAKIR
Yaşar ÇAKIR - 9 yıl Önce

ALLAH RAHMET EYLESİN.OF DEĞERLİ BİR ŞAHİSYETİNİ KAYBETTİ.AİLESİNE VE YAKINLARINA ALLAH^DAN SAPIR DİLİYORUM.

YAŞAR ÇAKIR
CUMAPAZARLILAR DERNEĞİ BŞK.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21