Ali Rıza Kar MHP’den aday adayı

Kar Şirketler Grubu sahiplerinden Ali Rıza Kar, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde MHP’den Trabzon Milletvekili olmak için aday adayı oldu.

Ali Rıza Kar MHP’den aday adayı

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak 25.dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri için MHP Of İlçe Yöneticisi ve Kar Şirketler Grubu sahiplerinden Ali Rıza Kar, aday adaylığını açıkladı.

 

Ülkü Ocakları ve MHP’de çeşitli kademelerde yönetici olarak görev yapan Ali Rıza Kar, 2009 Yerel Seçimlerinde Of MHP’den Trabzon İl Genel Meclisi Üyeliği için aday olmuş ancak seçilememişti. Kar, 29 Mart 2014 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde de MHP’den Of Belediye Meclis Üyesi aday adayı olmuştu.

 

Ali Rıza Kar kimdir;

1967 yılında Of’ta doğan Kar, İlk ve Ortaokulu Of’ta okudu. Lise tahsilini Samsun’da tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Meslek hayatına Tuğla Fabrikasında müdür olarak başladı. 1991 yılında Of’ta Kar İnşaat Şirketler Grubunu kurdu. Şirketin Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kar, yurdun birçok bölgesinde üst yapı, yol, enerji tesisleri vs. gibi müteahhitlik işleri yaptı. Müteahhitlik, mühendislik ve kamulaştırma bilirkişisi olarak da görev yapan Kar, 12 yaşından beri Ülkü Ocakları ve MHP teşkilatında çeşitli birimlerde görev almıştır. Ülkü Ocakları’nda Üniversite Başkanlığı, Parti Yöneticiliği ve Kurultay Delegeliği yapan Kar, 2009 Yerel Seçimlerinde İl Genel Meclis Üyeliği ve 2014 Yerel Seçimlerinde Belediye Meclis Üyeliği için aday oldu ancak seçilemedi. Ali Rıza Kar evli ve 4 çocuk babasıdır. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
AZİZ
AZİZ - 7 yıl Önce

ALLAH YOLUNU AÇOK ETSIN....OF İÇİN KAZANÇ OLURRR...ENERJİNİZİ HAYIRLRDA HARCAYACAĞINIZDAN EMİNİM

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 7 yıl Önce

BOL ŞANSLAR.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21