Albayrak; Oğlum her evden çıkarken arayıp helallik istiyor

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın babası Gazeteci Yazar Sadık Albayrak Of’ta verdiği konferansta Bakan Albayrak’ın her gün evden çıkarken telefonla kendisini arayarak helallik istediğini ifade etti.

Albayrak; Oğlum her evden çıkarken arayıp helallik istiyor
banner71

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın babası Gazeteci Yazar Sadık Albayrak Of’ta düzenlenen konferansta Of İmam Hatip öğrencileriyle buluştu.

 

BU HİRBOLARIN BURADA NE İŞİ VAR

Öğrencilere önemli mesajlar veren Albayrak; “Bizler zor zamanlarda Kuran öğrenen insanlardık. Sizler bugün çok şanslısınız. Hayatta çile ve ıstıraplar var. Çile ve ıstıraplara tahammül gösterirseniz başarılı olursunuz. Bu ülkede köylüler, taşrada yaşayanlar İstanbul’a gelince bugünkü o malum gazeteler ‘Bu hirboların İstanbul’da işi ne? diye manşet atıyordu. Anadolu İnsanı onlara inat İstanbul’a yerleşti. İstanbul’da tutundu. İstanbul’a ve Türkiye’ye yönetici oldu” diye konuştu.

 

GENÇLER KIZILAY’A KAN SATARAK OKUYORDU

Fetönün ülkeye çok büyük ihanet ettiğini ifade eden Albayrak; “Unutulmamalıdır ki halk yumruklandıkça kuvvetlenir. Bizi horladıkça, aşağıladıkça bizler daha çok güçlendik. Zamanında başörtülü okuyanlar için “Başörtülüler Arabistan’a gitsin” diye bağırıyorlardı. Bizim zamanımızda gençler yoksulluktan dolayı kanlarını Kızılay’a satarak okuyorlardı. Bugün sizler çok büyük imkânlara sahipsiniz. Bunların kıymetini bilerek çok çalışın” dedi.

 

MÜSLÜMANLAR HİÇ SAYICA ÜSTÜN OLMADI

Müslümanların hiçbir dönemde sayıca üstün olarak kâfirlere galip gelmediğini belirten Albayrak; “Allah sevdiği kula çile verir, bunu unutmayın sevgili gençler. Cumhurbaşkanımız için muhtar bile olamaz denmişti. Fakat o durmadı. İnançları için, milleti için çalıştı. Millet de onu en üst makamlara taşıdı. 2003 yılında başbakanlığı döneminde Milli Güvenlik Kurulunda Cumhurbaşkanı Sezer’e Denizli’de bir İmam Hatip Lisesi’ndeki Kutlu Doğum programında okunan ilahi nedeniyle irticai faaliyetler yükseliyor şikâyeti ve İmam Hatiplerin bölücü faaliyetler yaptığı söylenmişti.  Tayyip Erdoğan kızgın ve kararlı bir şekilde söz alarak kendisinin de İmam Hatip Liseli olduğunu, bu okullardan yetişenlerin kaç tanesinden hain ve ülkenin çıkarlarına ters düşen hareket gördüklerini sordu. Bu ülkenin İmam Hatip Liseli bir evladı olarak, halkın seçtiği kişi olarak saygı göstermek zorundasınız. Bu milletin seçtiklerine karşı herkes saygı duymalıdır. İmam hatipliler olarak sizler misyon sahibi insanlarsınız ve bu misyona uygun hareket etmelisiniz. Cumhurbaşkanımız ne çetin mücadelelerle ülkeyi buralara getirdi” diye konuştu.

 

HERKESE İSTEDİĞİNİ VERDİ BEN DE KIZINI İSTEDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çevresinde olanlara ne istediyse verdiğini ifade eden Albayrak; “Ben de Allah’ın emriyle kızını oğluma istedim. Allah razı olsun, nasipse olur dedi. Bizler de dünür olduk. Ülkemiz 15 Temmuz’da hainler tarafından büyük tehlikeyle karşı karşıya kaldı. Şimdi oğlum Enerji Bakanı Berat Albayrak her evden çıkışında telefonla arayarak helallik talep ediyor. İşleri zor ama Allah yardımcıları olsun. Bu memleketi yerli ve yabancı emperyalistlerin eline bırakmamak gerekir. Sevgili gençler, çok okuyun, çok çalışın. Necip Fazıl’ın Çile kitabı hep yanınızda olsun. Akif’i ve diğer milli yazarlarımızı da okuyun. Allah yolunuzu açık etsin” diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Albayrak’a teşekkür eden Kaymakam Eyüp Fırat yaptığı konuşmada; “Değerli hocamızın anılarından ve paylaşımlarından ben kendi adıma çok istifade ettim. Kendisini yine bekliyoruz. Öğrencilerimiz adına kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Program sonunda Kaymakam Fırat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu Albayrak’a hediye takdim ederken program hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 4 yıl Önce

ALLAHIM HER VATANDAŞIMIZA HAYIRLI VE SAYGILI EVLATLAR NASIP EYLER İNŞALLAH.

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21