Akyüz; İslam gerektiği gibi yaşanmıyor

Anadolu Gençlik Derneği’nde düzenlenen sohbette konuşan İlahiyatçı Süleyman Akyüz, ülkemizde İslam’ın gereği gibi yaşanmadığını ve bundan dolayı büyük bir sıkıntının olduğunu söyledi.

Akyüz; İslam gerektiği gibi yaşanmıyor

Anadolu Gençlik Derneği Haftalık Eğitim Sohbetleri kapsamında Of AGD Yurt Binası Konferans Salonunda düzenlenen sohbette konuşan İlahiyatçı Süleyman Akyüz, İslam’ın ülkemizde gereği gibi yaşanmadığını söyledi.

 

Gençlerin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen sohbette kurtuluşun gereği gibi İslam'ı yaşamaktan geçtiğini belirten Akyüz, bununda Ehl-i sünnet vel-cemaat yolunda gitmekle olabileceğini ifade etti.

 

Konuşmasında sık sık iman konusuna değinen Akyüz Hocaefendi, her Müslüman'ın gereği gibi iman ettikten sonra inandıkları ile amel etmesi gerektiğini belirterek, sadece bilmek veya ilim sahibi olmanın amelsiz bir işe yaramayacağını iddia etti.

 

Özellikle kış günlerinde oruç tutmaya özen göstermemiz gerektiğini söyleyen Akyüz Hocaefendi; "Memleketimizde birçok insan kilo vermek için büyük sıkıntılar çekiyor. Doktora gidiyor, diyet yapıyor veya spor yaparak kilo vermeye çalışıyor. Halbuki Dinimizi gereği gibi yaşarsak bu sıkıntılara düşmeyiz. Özellikle bu kış ayları bu kilo derdine çözüm için büyük fırsattır. Müslümanlar olarak her Pazartesi ve Perşembe günün oruçlu geçirmeye çalışırsak bizler için hem sağlık yönünden hem de manen büyük bir kazanç olacaktır" dedi.

 

Dünyada birçok insanın açlıktan sefalet içinde yaşadığını ve hatta öldüğünü iddia eden Akyüz Hocaefendi; "Ülkemizde aşırı kilodan dolayı hastane yollarına düşen ve diyet yapan insanlar varken, dünyanın birçok ülkesinde milyonlarca insan açlıktan ölüyor. Üstelik ülkemizde bu kilo sıkıntısını çekenlerin çoğu da Müslüman. Bu sıkıntı bizlerin ne kadar İslam'dan uzaklaştığımızın bir göstergesidir" diye konuştu. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
baştürk
baştürk - 7 yıl Önce

ülkemizde ekonomı bu kadar kotuyken,insanlar geçımlerını beledıyenın,kaymakamlığın yardımlarıyla sağlarken dıkkat edıyorumda bazı kurumlar yatırım ustune yatırım yapıyor.Yanı bu yoklukta bu bınaları dıkmek zor olsa gerek.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21