Aktaş Okul Müdürü ve Aile Birliği Başkanlarıyla buluştu

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş Of’ta Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği başkanlarıyla düzenlediği toplantıda müdür ve başkanlara önemli açıklamalarda bulundu.

Aktaş Okul Müdürü ve Aile Birliği Başkanlarıyla buluştu
banner71

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği başkanlarıyla bir araya geldi.

 

Üç yıldır yapılan ve geleneksel hale getirilen Okul Aile Birliği Başkanlarıyla buluşma toplantısı bu yıl ilk olarak Of’tan başladı. HMB Ulusoy Lisesinde yapılan toplantıya Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Şube Müdürleri Burak Fettahoğlu, Özgür Şahin, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Şube Müdürleri Süleyman Bedir, Numan Turan, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.

 

Toplantıda kısa bir selamlama konuşması yapan Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Üç yıldır devam eden ve geleneksel hale getirilen toplantımızın bu yıl Of’tan başlatılmasından şahsım ve kurumum adına son derece mutlu oldum. Müdürümüze bu nedenle de ayrıca teşekkür ediyorum. İlimizde elde edilen başarı her geçen gün yükselerek devam ediyor. İlçemizde de son yıllarda istikrarlı bir yükselme yaşıyoruz. İnşallah bu daha da artarak devam edecektir. Tabi bunlar güzel şeyler ama bunlardan daha önemlisi de milli ve manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmek için göstereceğimiz gayretlerimiz olacaktır. O, anlamda 15 Temmuz sürecini neslimize iyi öğretmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

Okul Aile Birlikleri iç içe olmalı

Daha sonra Trabzon İl Milli Eğitim Şube Müdürlerinde Özgür Şahin TEOG, YGS ve LYS ile ilgili sunu yaptı. Sununun ardından Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş bir konuşma yaptı. Müdür Aktaş yaptığı konuşmada;”Bakanlığımız, yeni yönetim anlayışında okul ve aile birliklerinin birlikte çalışmasını öngörüyor ve önemsiyor. O nedenle bizler için sizler çok önemlisiniz. Okul ve aile birlikleri içi içe çalışmalı, zaten başarı da böyle gelir. Bizler göreve geldiğimizde ilk önce ilimizin genel durumunu tespit ettik. Bu durum üzerine yeni bir plan yapıp uygulamaya koyduk. Neredeydik nereye geldik diye kendimizi sorgulama imkânı bulduk. Bu sene de aynı uygulamamız devam ediyor. Kendimizi hesap vermeye her zaman hazır hissetmeliyiz. Bu makamlar milletimize hizmet makamlarıdır yaptığımız hizmetlerden dolayı hesap vermekten çekinmeyeceğiz, o anlamda kimse layüsel değildir. Sizler de bizler de hesap vermeye hazır olmalıyız. Ülkemiz çok zorlu dönemlerden geçiyor. 15 Temmuz süreci bir kere daha bize gösterdi ki milli ve manevi değerler konusunda geleceğimiz olan çocuklarımızı yetiştirmeliyiz. Bunu en önemli görev olarak görmeliyiz. Of’un her geçen yıl artan başarısının farkındayız. İnşallah bundan sonra daha iyi olacak. Bu yolda ne ihtiyacınız varsa elimizden geldiğince gidermeye çalışacağız.’dedi.

 

Kaynak kitap kullanmak yasak değil

Velilerden gelen sorular üzerine açıklama yapan Müdür Aktaş ‘’ Maalesef kısa bir süre önce çıkan ve kamuoyunda yanlış anlamalara ve algılara neden olan kaynak kitap kullanımı meselesi istismar edildi. İşin doğrusu bakanlığımız hem ders kitapları konusunda hem de EBA sisteminde buluna sorular sayesinde öğrencilere yeterli kaynak bulunduğunu belirtmiş. Bunun dışında öğrenci kaynak kullanımına ihtiyaç duyuyorsa kendisi bakanlığımız tarafından yasaklanmamış kaynaklar alabilir bu kendi bileceği iştir. Bizim söylediğimiz, zorunlu olarak, dayatma olarak, belli bir yayını tavsiye edip yönlendirerek olmamalı, toplu alımlarla söylentiye mahal verilmemelidir. Kısacası veli kendisi ihtiyaç duyuyorsa kendisi istediği yayını alabilir. Onu da kimse kısıtlayamaz.’’ diyerek kaynak kitaplar hakkındaki kamu oyunundaki yanlış algılamalar hakkındaki düşüncelerini belirtti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21