Akçadoğan’dan Fransa tepkisi

Din Bir Sen Trabzon İl Başkanı Celalettin Akçadoğan yaptığı yazılı basın açıklaması ile Fransa’da yaşanan olayların ardından müslümanlara yapılan saldırıları kınadı.

Akçadoğan’dan Fransa tepkisi

Din Bir Sen Trabzon İl Başkanı Celalettin Akçadoğan yaptığı yazılı basın açıklaması ile Fransa’da yaşanan olayların ardından müslümanlara yapılan saldırıları kınadı.

 

Akçadoğan’ın açıklaması şöyle;

Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın başkenti Paris'te yayınlanan ve Hz. Muhammed'in karikatürünü yaptıktan sonra büyük tepki çekmiş olan "Charlie Hebdo" dergisine saldırı düzenlenmiş, Bizler Bu Filmi Sanki 11 Eylülde de görmüştük. Masum İnsanların Ölümü elbette bizleri rahatsız ediyor. Lakin Bu saldırıdan sonra bazı Müslümanların batıya yaranma adına büründükleri zillet elbisesi çevreye kötü kokular yaymaya başladı. Oysaki  Milyonlarca Müslümanlar katledildiğinde bunların sesleri solukları hiç duyulmadı arada bir ayıp olmasın diye cılız bir sesle ‘bunlar yanlış uygulamalardır’ denilmişti.

 

Şimdi ne oluyor da  Haçlı zihniyetini tetiklemek adına yollar aşınıyor??

Maalesef Paris’teki olay üzerine bazı Müslüman ve Ülkeler batıya yaranma ve bu olaya ne kadar çok üzüldüklerini ifade etme, sadakatlerini belirleme adına  eylemi kınama yarışı içerisine girdiler. Yıllardır katledilen Müslümanları görmeyenler son bir haftadır hümanist çığlıklarla hepimiz  Charlie  Hebdo’yuz çarpık anlayışına büründüler.

Batı özgürlüklerin beşiği fikir ve ifade hürriyetlerinin yeri insancıl payitahtın merkezi ilan edildi. Fransa’nın Cezayir de bir buçuk milyon Müslümanı alçakça katlettiği kimsenin aklına gelmedi. Fransa da Katolik Protestan ve Yahudilere hakaret etmenin suç İslam’a küfür etmenin özgürlük olduğunu dile getirmediler. NATO bünyesindeki Fransa’nın Afganistan ve Irak ta kaç milyon Müslümanın katledilmesinde rol aldığını, orta Afrika da Müslümanları topluca katleden Hristiyan çetesi Anti Balaka’nın Fransa desteğiyle bu işleri gerçekleştirdiğini kimse yüzlerine çarpmadı.

Yapılan yayınlar her zaman olduğu gibi yine batıyı mağdur gösterip temize çıkartacak bir dil ve üslupla verilerek methiye yarışına girilmesi neyin adınadır?  Batı ve batıl medya Kab bin Eşref olma misyonunu BBC üzerinden devam ettiriyor olması  Küstah karikatürleri yayınlayarak provokatör olduğunu ortaya koyması işlerinin gereği de !! Kab bin Eşref’ten rol çalan bu medyaya Müslüman görünümlerin sahip çıkması neyin nesi?

Fox Tvnin  ırkçı sahibi Rober MORDAK’ cihadı kansere benzeterek   ‘Tüm Müslümanlar bu kanserin farkına varıp onunu ortadan kaldırana dek onlarda sorumlu sayılmalıdır’ derken, İslam’a olan kini ve nefretini kusuyor olması Bize delil yetmez mi? Mütedeyyin olarak Bu tvleri izlerken  ve gazetelerini okurken içimiz rahatmı?

Elbette ki İslam’da masum cana kıymak yok ama İslam’ın kutsallarına hakaret edilmesine hoş görüyle bakmak da yok. İslam da zillet yok izzet var. Bazıları batıya aşık olsa da, ayaklarına kapansa da, arzu ettikleri gibi ılımlı Müslüman olsalar da bunların yaklaşımı bellidir. Şunu İyi biliniz ki  Ne kadar Charlie  Hebdo olursanız olun onlar gibi tamamen olmadıkça batının gözüne giremezsiniz. Bu beyhude çabadan vaz geçin ve Müslümanlık kimliğini aşağılamayın.  Bugün Charlie Hebdo sun ama: Tarih sizin akıl yapınızın ve fikir dünyanızın Cezayir’deki kıyımda hepinizin Fransız kalışını, Irak ve Afganistan katliamların da hepiniz SEM Amcayız çizgisinde durduğunuzu biliyor ve yazıyor.

Hepiniz ne olursanız  olun ama ben Müslümanım diyen bir insanın Hz. Peygamberine hakaret ederek meşhur olan dergiye omuz vermesi tasavvur edilemez. Kab bin Eşref’in Peygamber a.s hakaret eden şiirler yazması için mürekkep taşımak ne kadar Müslümanlığa uyarsa bugün Charlie Hebdo olmak o kadar Müslümanlığa sığar.

Bizler Trabzon Din Bir Sen camiası olarak Müslümanlara İslam’a ve Kutsallarımıza hakareti kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. Tüm İslam Alemini Bu ve Benzeri şarlatanların yaptıklarını protesto etmeye ve Türkiye deki Uzantılarının medyalarını okumamalarını ve izlememelerini tavsiye ederken.  Gerek mail gerek inter medya gerekse sanal medyalar aracılığıyla peygamberimize sahip çıktığımızı hissettirmeliyiz. Bu minvalde Peygamberime ve kutsallarıma Hakaret edenleri kin ve nefretle kınıyor bunlara maşa olanları da Mevlaya havale ediyoruz., ve  de   Çharlie Hebdo olmaktan Allah’a sığınıyoruz. 

Celalettin AÇADOĞAN

 Din Bir Sen Trabzon İl. Bş

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21