AK Parti’de yeni başkan kim?

17 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan 7.Olağan kongre ile yeni ilçe başkanını belirleyecek olan AK Parti’de 4 isim Ankara’ya davet edildi.

AK Parti’de yeni başkan kim?

AK Parti Of İlçe Başkanlığı’nın 7.Olağan Kongresi 17 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Üç dönemdir İlçe Başkanlığı görevini başarıyla yürüten Mehmet Hakan Terzioğlu’nun tüzük gereği yeniden aday olamadığı kongrede yeni ilçe başkanının kim olacağı merak ediliyor.

12 aday adayı

Erkan Öztürk, Ulvi Ulu, Ümit Arslan, Faruk Cevahir, Sinan Hacımurtazaoğlu, Halil Alireisoğlu, Haydar Dayıoğlu, Halim Kaya, Şükrü Atasoy, İdris Holoğlu, Ömer Lütfü Saral ve Ünal Çelik’in adlarının geçtiği 12 aday ile temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti Trabzon İl Koordinatörü Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’in temayül yoklamasının ardından adaylarla görüşmesinin ardından önceki gün 4 ismin AK Parti Genel Merkezi’ne davet edildiği öğrenildi.

Çapoğlu da davet edildi

Adaylar arasından Erkan Öztürk, Ulvi Ulu ve Halil Alireisoğlu’nun yanı sıra aday olmamasına rağmen Of Belediyesi Meclis Üyesi ve Başkan Yardımcısı Ahmet Çapoğlu da Ankara’ya davet edilen 4.isim oldu.

Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından yapılacak görüşmelerin ardından belirlenecek ismin Cumartesi günü yapılacak kongreye tek aday olarak girmesi bekleniyor.

Öte yandan daha önceki kongrelerde olduğu gibi bu kongrede de yeniden aday olan Ünal Çelik’in her türlü sonuçta sandığa gideceğini beyan etmesi, kongrenin hareketli geçeceğinin sinyallerini veriyor.

2011’de Kongre ertelenmişti

AK Parti Of İlçe Başkanlığının 24 Aralık 2011 tarihinde yapılacak olan kongresi tek listede anlaşılamaması nedeniyle ertelenmişti.

O dönem mevcut başkan olan Fazlı Çapoğlu’nun 3.dönem kuralı nedeniyle yeniden aday olamadığı seçimde Mehmet Hakan Terzioğlu genel merkezin adayı olarak belirlenmişti.

Ancak daha önce 2008 yılında yapılan 3.Olağan kongrede aday olan ve mevcut Başkan Fazlı Çapoğlu ile yarışan Ünal Çelik, 4.olağan kongrede de tek aday olarak belirlenen Mehmet Hakan Terzioğlu’nun karşısına aday olarak çıkmış, ancak genel merkez tarafından kongre ertelenerek 21 Temmuz 2012 tarihinde yapılmıştı.

Kongre yine ertelenir mi?

Genel Merkeze davet edilen 4 isim arasında Ünal Çelik isminin yer almaması ve Çelik’in yaptığı açıklamalarda sonuna kadar adaylığını sürdüreceğini beyan etmesi 17 Ekim 2020 tarihnde yapılacak olan 7.Olağan kongrenin de ertelenmesi ihtimalini de güçlendiriyor.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 04:05

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21