Ak Parti’de 49 Aday Adayı Temayül için teşkilatı ziyaret etti

Hafta sonu yapılacak olan Temayül Yoklaması öncesi aday akınına uğrayan Of İlçe Teşkilatı 49 aday adayını partide ağırladı.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25.dönem milletvekilliği genel seçimlerinde Ak Parti’den Aday Adaylığı başvurusunda bulunan 49 aday, hafta sonu yapılacak olan temayül yoklaması için Of İlçe Teşkilatı üyeleriyle buluştu.

 

Parti Toplantı salonunda yapılan ve yaklaşık 6 saat süren toplantıda aday adayları kendilerine verilen kısa süreler içerisinde kürsüye çıkan aday adayları, kendilerini tanıtarak projeleri ve çalışmaları hakkında partililere bilgiler verdiler.

 

İlçe Başkanı Mehmet Hakan Terzioğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Kadın Kolları Başkanı Nurcan Hacıahmetoğlu, Gençlik Kolları Başkanı İlyas Bayraktar, Belediye Meclis Üyeleri, Parti Yöneticileri ve partililer katıldı.

 

Yorucu geçen sürecin sahne alan son aday adayı ANAP ve DYP dönemlerinde yaklaşık 20 yıl TBMM’de Bakanlık, Genel Başkan Yardımcılığı, Komisyon üyelikleri yapan ve Ak Parti’den aday adayı olan Eyüp Aşık’tı.

 

ANKARA’DAN GÖNDERİLMEDİM

Tepeden inme aday olamadığını ifade eden Aşık; “Birileri Ankara’dan aday olmam istendiği şeklinde bilgiler veriyor. Bunlar doğru değil. Ben tepeden inme aday olmadım. Çevremden, dostlarımdan aday olamam yönünde telkinler geldi. Ben de faydam olabilir düşüncesiyle aday olmak istedim” dedi.

 

BİRİNCİ ÇIKMAZSAM ADAY OLMAM

Temayülden birinci çıkmaması durumunda aday olmayacağını ifade eden Aşık; “Ben siyasete Özal’la başladım. Yardımcılığını yaptım. O dönemde bile önseçime girdim. Sonra Tansu Hanımla siyaset yaptık. Adayları biz belirlediğimiz halde bile Ön seçime girdim. Birinci çıkarak aday oldum. Ak Parti’de de hafta sonu temayül var. Ak Parti bu temayüle çok önem vermiyor ama ben bu temayülü önemsiyoruz. Ve iddialı konuşuyorum. Eğer ben bu temayülden birinci çıkmazsam aday olmayacağım” ifadelerini kullandı.

 

Toplantının ardından Başkanlık Makamında Başkanlar Terzioğlu, Sarıalioğlu ve Teşkilat üyeleri ile bir süre sohbet eden Aşık, ülke siyasetine ve bakanlığı döneminde yaşanan siyasi gelişmelerle ilgili bilgiler paylaştı.  

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
YILMAZ
YILMAZ - 7 yıl Önce

SANA HELEL OLSUN EYÜP BEY.............................

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21