Ağaçsevenliler İcazet merasimi ve 1001 hatimde buluştu

Of Ağaçseven Köyü Kur’an Kursu’nda düzenlenen 6.Dönem icazet merasiminde 3 hafız mezun olurken okunan 1001 Hatmi Şerif’in duası yapıldı.

Ağaçsevenliler İcazet merasimi ve 1001 hatimde buluştu

Of’un Ağaçseven Köyü, düzenlenen icazet merasimi ve 1001 hatim duasında bir araya geldi.

 

Düzenlenen 6.Dönem icazet merasiminde hafızlığını tamamlayan Mahmud Korkmaz, Bünyamin Baydar ve Emre Demir mezun olurken okunan 1001 Hatmi Şerif için de dua yapıldı.

 

Kur’an Kursu talebelerinin Kur’an-ı Kerim’i baştan sona okumaları ile başlayan programda Of Çarşıbaşı Büyük Camii İmam Hatibi İsmail Küçükakyüz, Yemişalan Köyü Merkez Camii İmam Hatibi Muzaffer Korkmaz, İmam Hatip Ömer Faruk Korkmaz, Suriyeli Muhacir Hüseyin Hammud, Kamboçya Üniversitesinden Prof. Dr. Hüseyin Kara, İkizdere Müftüsü Celalettin Malkoç katılımcılara vaaz verirken, Kur’an Kursu talebeleri de okudukları Aşr-ı Şeriflerle davetlilere Kur’an ziyafeti sundular.

 

Of Müftüsü Recep Onat programda yaptığı konuşmada; “Kur’an eğitimi alan bu yavrularımızın yiyecek, içecek ve giyim kuşamlarına varıncaya kadar tüm ihtiyaçları hayırsever köylüler tarafından karşılandı. Bu manada ilerleyen hayatları boyunca sık sık bu köyü, ilim tahsil ettikleri bu Camiyi, bu Kursu ve onlara maddi manevi desteklerini esirgemeyen bu köy halkını ziyaret etmelerini tavsiye ediyorum. Bu genç kardeşlerimiz eğer bundan sonraki hayatlarında maddiyatı ön planda tutarsalar bilsinler ki muvaffak olamayacaklardır. Eğer öğrendikleri Kur’an ilmi üzerinde yola devam ederlerse yine bilsinler ki maddi bir sıkıntıları da olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Hafız öğrencilerin kısa sureleri okumalarının ardından Kur’an Kursu Öğreticisi Kemal Korkmaz Hoca Hatim duasını yaptı. Kur’an Kursu yönetimi tarafından hazırlanan İcazetname belgeleri Of Müftüsü Recep Onat, İkizdere Müftüsü Celalettin Malkoç ve Prof. Dr. Hüseyin Kara tarafından hafız öğrencilere takdim edildi. 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdulbaki ÖZTEMEL
Abdulbaki ÖZTEMEL - 9 yıl Önce

Ağaçseven Kur'an kursumuzdan mezun olan hafızlarımızı tebrik eder, yatiştiren hocalarımıza da başarılar diler, okumalarına vesile olan hayırsever vatandaşlarımızın iki cihanda aziz olmasını yüce rabbimden niyaz derim.

DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

ALLAH TEKRARINI NASIP ETSİN.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21