Afet ve Acil Durum Müdürlüğün’den Farkındalık eğitimi

Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan Farkındalık eğitimleri kapsamında Of’ta ailelere ÖDES kapsamında eğitim verildi.

Afet ve Acil Durum Müdürlüğün’den Farkındalık eğitimi

Trabzon AFAD tarafından hazırlanan Özürlülere Destek Programı (ÖDES) çerçevesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca onaylanan proje ile Trabzon İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü farkındalık semineri ile Of’ta ailelere ve eğitim verildi.

 

Seminerde; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Çocuk Gelişim Uzmanı Mevlüde Koç, Psikolog Erhan Özcelep, İl Sağlık Müdürlüğü görevlilerinden Ebe Hatice Kalafatoğlu, Tıbbi Teknolog Baki Bayrak ve projenin sorumlu ve hazırlayıcı kurumu olan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden Sosyal Çalışmacı Filiz Köse ve Arama Kurtarma Teknisyeni Adnan Eryiğit tarafından sunumlar yapıldı.

 

Seminer ile hedef engelli aileleri ve toplumda engelli bilincine sahip insanların arttırılması acil durumlarda müdahale teknikleri ve yapılacak eylemlerin sırası ayrıca sağlık ve sağlıklı toplum oluşumunda doğum öncesi ve sonrası çocuk bakımı gelişimi ve evde kazalar konusunda bilgiler verildi.

 

Of Belediyesi Sahil Günbatımı Salonunda yapılan seminere Of Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Hacıahmetoğlu, Of Müftüsü Recep Onat, MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu, Daire amirleri, Okul müdürleri, Mahalle ve Köy imamları ile vatandaşlar katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21