Afet sonrası çalışmaları hızlı başladı

Of’ta 19 Eylül Cuma günü akşam saatlerinde meydana gelen heyelanın ardından temizleme çalışmaları tamamlanarak hasar gören yolların tamirine başlanıldı.

Afet sonrası çalışmaları hızlı başladı

Of tarihinin en büyük afetlerinden biri olan 19 Eylül afetinin ardından başlatılan çalışmalar devam ediyor.

 

Afetin hemen ardından Of Merkez’de başlatılan temizleme çalışmaları tamamlanma aşamasına geldi. Temizleme çalışmalarının ardından mahalle ana güzergahlarında meydana gelen heyelanlar nedeniyle ulaşıma kapanan yolların yeniden ulaşıma açılabilmesi için çalışmalara başlayan Of Belediyesi, Cumhuriyet Mahallesi’nde çöken istinat duvarlarının yeniden yapımına başlandı. Malzemeleri temin edilen duvarların temel hazırlıkları devam ediyor.

 

BAŞKAN SARIALİOĞLU ANKARA’DA

Afetin yaşandığı Cuma günü akşamından Pazar günü gece geç saatlere kadar Afet ve temizlik ekipleriyle birlikte adeta nöbet tutan ve mahallelerle meydana gelen hasarları yerinde gören Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Pazartesi günü Ankara’ya gitti.

 

Afetin ardından hazırlanan hasar tespit dosyası ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı, DSİ Genel Müdürü ve Afet ve Acil Durum Başkanlığını ziyaret eden Sarıalioğlu, yaraların sarılması için kurumlardan yardım talebinde bulundu.

 

Hazırlanan hasar dosyasını yetkililere sunan Başkan Sarıalioğlu; “Şükürler olsun ki böyle bir afette can kaybı yaşamadık. Ancak hasar çok büyük. Belediyemizin imkanları ile bu yaraları sarmamız mümkün değil. Çok büyük bir afet yaşadık. İnşallah gerekli destekleri alarak hasarlarımızı gidereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET KEKEÇ
MEHMET KEKEÇ - 7 yıl Önce

Evet OF'ta çok yağmur yağdı,yollar çamurla doldu...üstünden gelinebilecek bu sıkıntıların ha bire AFET şeklinde anlatılmasını anlamıyorum.Belediye anons'ta AFET der sizler AFET dersiniz. Ya afet'in ne demek olduğunu bilmiyoruz ya da afet yaşamadık. Allah afet yaşatmasın.

taha yasin
taha yasin - 7 yıl Önce

Cenabı Allah daha beter afetlerden korusun OFumuzu ve memleketimizi . Rabbim bizi helak etmesin hata ve günahlarımızdan dolayı . yetkililere teşekkürler . inşallah bundan sonra olmaz .

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21