Adem Başer haftanın ikincisi oldu

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasında Of İmam Hatip Lisesi mezunu Hayratlı Hafız Adem Başer haftanın ikincisi oldu.

TRT tarafından Ramazan Ayı’na özel olarak düzenlenen ve her akşam TRT 1 ekranlarında yayınlanan Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması’nda Of İmam Hatip Lisesi mezunu Hayratlı Hafız Adem Başer haftanın ikincisi oldu.

 

Ramazan Ayı başından beri her akşam beş yarışmacının yarıştığı programda Kur’an-ı Kerimi birbirinden güzel okuyan yarışmacılar, Jüri ve seyircilerin oylarıyla günün birincisi seçiliyor. Haftada bir yapılan yarışmada da günün birincileri yarışarak haftanın birincisi seçiliyor.

 

14 Haziran Çarşamba günü akşamı yayınlanan bölümde yarışan Of İmam Hatip Lisesi mezunu Hayratlı Adem Başer güzel sesi ve güzel tilaveti ile Jüri üyelerinden 297 puan, seyirciden de 92 puan alarak toplamda 389 puanla günün birincisi seçilmişti.

 

Bu akşam yapılan haftanın finalinde ilk sırada sahne alan Başer, Jüri üyelerinden 386 puan, seyirciden de 89 puan alarak toplamda elde ettiği 475 puanla haftanın ikincisi seçilerek Kadir Gecesi’nde yapılacak olan büyük finale kalmayı kıl payı kaçırdı.

 

Güzel sesi ve güzel kıraati ile ekran başındaki izleyicilerin de takdirini toplayan Başer, Hayrat’ın Çukurkent Mahallesi’nde doğdu. Hafızlığını Arsin Yeşilyalı Falkoz Kur’an Kursu’nda tamamlayan Başer, lise eğitimini Of İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. İstanbul’da ikamet eden Başer, özel sektörde organizasyon firmasında çalışıyor.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21