Abdullah Kanca MYO’da 10.mezuniyet coşkusu

KTÜ Çamburnu Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen 10. Mezuniyet Töreni ile mezun olan öğrenciler diplomalarını aldılar.

Abdullah Kanca MYO’da 10.mezuniyet coşkusu
banner71

KTÜ’ye bağlı olarak eğitim veren Sürmene Çamburnu Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen 10. Mezuniyet Töreni ile mezun olan öğrenciler diplomalarını aldılar.

 

Çamburnu'ndaki eğitim binasında gerçekleştirilen törene Sürmene Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Sürmene Belediye Başkan Vekili Hüseyin Alioğlu, MYO Kurucusu Merhum Abdullah Kanca’nın mahdumu Abdullah Kanca Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Kanca, KTÜ Deniz Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Boran, KTÜ Of Teknoloji Dekanı Prof. Dr. İrfan Acar, KTÜ Çaykara MYO Müdürü Doç. Dr. Mustafa Sarıoğlu, KTÜ Of MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cevdet Demirtaş, daire amirleri ve çok sayıda davetliler katıldı.

 

Öğr. Gör. Orhan Nazım Aksu’nun sunumunu yaptığı törende konuşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı; "Bu topraklara kazandırılacak en değerli eser gençlerin geleceği için yapılacak yatırımdır diyen Abdullah Kanca'nın ilçemize kazandırdığı bu eğitim kurumu gerek akademik başarıları ve gerekse sahip olduğu bilgi ve donanım ve mezun ettiği öğrenciler ile bölgemizde örnek olarak gösterilen bir yüksek okul hüviyetindedir. Merhum Abdullah Kanca'nın yakmış olduğu eğitim meşalesini halen taşımakta olan ve okulumuza her türlü katkıyı sürdürmekte olan Kanca ailesine ve özellikle Kanca firması yönetim kurulu başkanı sayın Alper Kanca'ya MYO yönetimi olarak şükranlarımı sunuyorum. Bu vesile ile okulumuzun banisi merhum Abdullah Kanca'yı bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, mekanının cennet makamının ali olmasını yüce mevladan niyaz ediyorum. Bundan yaklaşık 11 yıl önce 2008 yılında açılan okulumuz günümüzde 29 akademik ve 10 idari personelle, 6 programda 650 öğrenci ile eğitim ve öğretim faaliyetine devam etmektedir.

 

Yüksekokulumuzda eğitim öğretim faaliyetleri dışında sanayiye dönük birçok iş yapılmaktadır. Döner Sermaye kapsamında Meslek Yüksek Okulumuzda Gemi Tasarım, Projelendirme, Mühendislik Hesapları, Gemi Saç Kalınlığı Ölçümü ve Danışmanlık Hizmetleri sürdürülmektedir. Bunun yanında Meslek Yüksek Okulu bünyesinde, Çelik Konstrüksiyon (imalat) Sanayi, Baraj ve HES Projeleri, Gemi (İnşaatı) Sanayi ve benzeri tüm kaynaklı imalat alanlarında, Kaynak Yöntem Şartnamesi hazırlama, danışmanlık ve onaylama hizmeti de verilmektedir. Tüm bunlara ek olarak önemli ve kritik yerlerdeki kaynaklı parçalar tahribatsız malzeme muayenesi yöntemleri ile incelenerek muayene raporları yüksekokulumuz tarafından sanayicilerimize verilmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

Mezun öğrencilere nasihatlerde bulunan Prof. Dr. Çuvalcı, kendilerini geliştirmelerini, mutlaka bir yabancı dil bilmelerini, eğitimin yanında milli birlik ve beraberliğe aynı zamanda manevi değerlere de önem verilmesini nasihat etti.

 

Prof. Dr. Çuvalcı Okulun ihtiyaçlarının giderilmesinde yardımlarını esirgemeyen KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’a, ve katılımlarından dolayı değerli misafirlere teşekkür etti.

Törende Sürmene Kaymakamı Mehmet Alper Çığ ve Kanca A.Ş, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alper Kanca da birer selamlama konuşması yaparak mezun olan öğrencilere nasihatlerde bulunarak kendilerini tebrik ettiler.

       

2018/2019 Eğitim-Öğretim yılı 10. Dönem mezunlarında dereceye giren öğrenciler ise şöyle;

Meslek Yüksek Okulu;

Birinci Tolunay Yılmaz, İkinci: Yavuz Selim Kemaloğlu, Üçüncü: Emre Çapaklı,

Mekatronik Programı Birincisi;

Yavuz Selim Kemaloğlu

Makine Programı Birincisi;

Yasin Türk

Elektronik Teknolojisi Programı Birincisi:

Emrullah Kaba

Elektrik Programı Birincisi:

Tolunay Yılmaz

Gemi İnşaatı Programı Birincisi:

Emre Çapaklı

Gemi Makineleri İşletme Programı Birincisi:

Samet Tokgöz

 

Dereceye giren öğrencilere Kanca A.Ş. ailesinin hediyeleri ile plaketler davetliler tarafından takdim edildi.

 

10. Dönem Abdullah Kanca Proje Etkinlik Gününde dereceye giren projeler:

 

Birincilik Projesi;

Gemi Maketleri Projeleri dalında Proje danışmanlığını Öğr. Gör. Mustafa Kemal Sezer tarafından hazırlanan "KANCA 1" 17 metre fiber tekne" projesi,

Danışmanlığını Öğr. Gör. Alkan Aksoy’un yaptığı MYO öğrencileri Yakup Taş ve Mehmet Demir’in hazırladıkları “KURTARICI" Projesi

 

İkincilik Projesi;

Aynı kategoride Danışmanlığını Öğr. Gör. Alkan Aksoy’ın yaptığı öğrenciler Ercan Parlak, Tolunay Yılmaz, Gülşah Danışmaz ve İbrahim Kadı’nın hazırladıkları "Doğal Tasarruf" projesi,

 

Üçüncülük Projesi;

Danışmanlığını Öğr. Gör. Murat Küçükali hocamızın yaptığı Emrullah Kaba tarafından hazırlanan "Doğa Dostu" projesi

 

Tören; mezuniyet andının okunması, Sürmene Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin halk oyunları gösterisi, kep atma ve toplu resim çekilmesinin ardından sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21