Abdülkadir Kara, İsviçre’de hat-trick yaptı

Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı Sporcusu Abdülkadir Kara, İsviçre’de düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’nda 3 kupa birden aldı.

Abdülkadir Kara, İsviçre’de hat-trick yaptı

Dünya Karate Federasyonu tarafından İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen Dünya Karate Şampiyonası’na Türk Mili Takımının davetlisi olarak katılan Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı Sporcusu Abdülkadir Kara, büyük bir başarıya imza atarak üç kupayla Of’a döndü.

 

Daha önce İstanbul’da Dünya Şampiyonluğu, İtalya’da Akdeniz oyunları şampiyonluğu, Yunanistan’da Dünya Kupası’nda şampiyonluğu, Ankara’da Avrupa 2.liği elde eden Kara, İsviçre’de Büyükler 60 Kg’da ve gençler 61 Kg’da şampiyonluğa ulaşırken U21 68 Kg’da ise 3.oldu.

 

3 yeni kupası ile Of Belediye Başkanı Murat Saral’ı ziyaret eden Kara, başarılarını ailesine borçlu olduğunu belirterek; “Başta kardeşim olmak üzere bu kupalarımı engelli kardeşlerimize hediye ediyorum. Bu turnuvalara hazırlanmamda ailemin ve Salih Doğan hocamın çok büyük emekleri oldu. Onlara teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Murat Saral’a çok teşekkür ediyorum. Bana güvenerek İsviçre’ye gidebilmemi ve turnuvaya katılmamı sağladı. Güvenlerini boşa çıkarmadığım için çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

 

Kara’yı uluslararası turnuvalarda elde ettiği başarıları nedeniyle kutlayan Başkan Saral, “Abdülkadir kardeşimiz katıldığı her turnuvada ilimizi, ilçemizi ve belediyemizi başarı ile temsil etmeye devam ediyor. Kendisi ile gurur duyuyoruz. O başardığı sürece biz ona destek olmaya devam edeceğiz. İnşallah bu güzel başarıları elde etmeye devam edecek. Kendisini yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 9 yıl Önce

BÜTÜN SPORCULARIMIZA BAŞARILAR VE SAĞLIKLI YAŞAMLAR DİLERİM.

SPOR...KARATE....
SPOR...KARATE.... - 9 yıl Önce

helal olsun kardeşimize . yetiştiren emeği gecen hocalardan allah razı olsun , spora yeterli destek verilmedi ğini düşünüyorum .sadece başarılı sporcuların yanında boy göstermek işin en kolay tarafı......

isyankar
isyankar - 9 yıl Önce

bir veli olarak bu reklamı vede açıklamayı şiddetle kınıyorum bir kişiye verilen desteğin yüzde sıfırı malesef türkiye şampiyonasında koskoca takıma verilmemiştir bune ciddiyetsizliktir

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21