96 yeni sürücü daha ehliyet aldı

Sürücü Belgesi alabilmek için kurslarda eğitim alarak yazılı sınavları başarıyla geçen 96 kursiyer için direksiyon sınavı yapıldı.

96 yeni sürücü daha ehliyet aldı

Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Motorlu Taşıtlar Sürücü Kursuna devam edip yazılı sınavda başarılı olan kursiyerler direksiyon eğitimlerini de tamamladılar.

 

Direksiyon eğitimlerinin ardından Sürücü Belgesi almak için Direksiyon Sınavına giren kursiyerler başarılı olmak için heyecan yaşadılar.

 

Hafta sonu yapılan Direksiyon Sınavı Of- Çaykara yolu üzerinde “Ehliyet Sınavı Sınav Alanında yapıldı. Bu dönemki Direksiyon Sınavına 96 kursiyer ehliyet almak için heyecan yaşadı. Sınavlar iki kişiden oluşan 8 komisyonda toplam 16 kişi tarafından yapıldı. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden gözetmenlerin de katıldığı sınav kazasız belasız bir şekilde tamamlandı. Sınav güvenlik tedbirlerini İlçe Jandarma personeli tarafından alındı.

 

Sınav Yürütme Komisyonu Başkanı İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu sınavla ilgili yaptığı kısa değerlendirmede; “ Yazılı sınavları geçip direksiyon sınavına katılan tüm adaylarımızı tebrik ediyorum. Başarılı olamayıp bir sonraki sınava kalan kursiyerlerimiz üzülmesin. İnşallah onlar biraz daha çalışıp pratik yapıp eksiklerini tamamladığında başarılı olurlar. Şükürler olsun ki kazasız, belasız bir sınavı daha tamamladık.” diyerek düşüncelerini ifade etti. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21