8.sınıf öğrencileri LGS provasında ter döktü

8.sınıf öğrencilerinin Haziran ayında gireceği LGS sınavı öncesinde Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu’nda yapılan deneme sınavına Of genelinde 8. Sınıflarda eğitim gören 250 öğrenci katıldı.

8.sınıf öğrencileri LGS provasında ter döktü

Ortaokul 8. Sınıf öğrencilerinin Haziran ayında girecekleri Liselere Giriş Sınavı’nın provası Of’ta yapıldı.

 

Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun düzenlemiş olduğu deneme sınavına Of’taki okullarda 8. sınıflarda öğrenim gören 250 öğrencileri katıldı.

 

Sınav iki oturum şeklinde yapıldı. Saat 09.10’da başlayan birinci oturumda öğrencilere; Türkçe (20), İnkılap Tarihi (10), Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (10) ve İngilizce (10) olmak üzere toplam 50 soru soruldu. 75 dakika süren sınav 10.25’te sona erdi.

 

15 dakikalık aranın ardından ikinci oturuma geçildi. Saat 10.40’ta başlayan ikinci oturumda sayısal bölümden;  Matematik (20) ve Fen ve Teknolojileri (20) derslerinden toplamda 40 soru soruldu. 80 dakika süren sayısal bölüm sınavı saat 12.00’da tamamlandı.

 

Sınava katkı veren okul müdürlerine teşekkür eden Okul Müdürü Şevket Bulutoğlu “Okulumuzda Liselere Geçiş Sınavı için destekleme kurslarımız devam ediyor. Bu hazırlıklarımız sınavın yapılacağı haziran ayına kadar devam edecek. Sınavlarda başarıyı artırmak için de deneme sınavları yapıyoruz. Bu son sınavımız ise

bir çeşit ilçe denemesi niteliğinde oldu. İlçemizden tüm okullardan bu sene sınava girecek öğrencilerden 250 öğrencimiz sınava katıldı. Sınava katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, katkı sağlayan okul müdürlerimize de teşekkür ediyorum” diye onuştu.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21