61 OF serili plakalar Of’ta yoğun ilgi görüyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatıyla “O” harfindeki tahdidin kaldırılmasıyla Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından verilmeye başlayan “OF” serisi plakalar büyük ilgi görüyor.

61 OF serili plakalar Of’ta yoğun ilgi görüyor

Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından verilmeye başlanan “61 OF” serisi plakalar yok satıyor.

 

OF’UN PLAKA UYGULAMASI

“F” SERİLİ PLAKALARLA BAŞLADI

1995 yılında başlatılan ilçelerin plaka vermesi uygulamasıyla Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından da plaka verilmeye başlanmıştı.

 

Alfabedeki bazı harflere uygulanan tahdit nedeniyle ilçelerin isimlerindeki sessiz harfler gurubundan plaka verildiğinden Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından da “F” serisinden plaka verilmesi uygulaması başlamıştı.

 

FB SERİSİ FENEBERBAHÇEYİ

ANDIRDIĞINDAN ATLANDI

“61 FA” serisinden başlatılan uygulamada “FB” serisi Fenerbahçe’yi anımsatması nedeniyle atlanarak FC, FD, FE, FF, FH, FK, FL, FN, FP, FR ve FS serisi plakalar verilmiş, ardından da sıralamada atlanan FJ serili plakalar araç sahiplerine verildi. Sıralamada atlanan FM serili plakalar ise verilmeye devam ediyor.

 

FG serisi Fetullah Gülen’i, FT de FETÖ’yü andırdığından Of İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nün de onayı ile bu serilerde plaka verilmeyecek. FY serisi ise ticari taksi gurubuna tahsis edildi.

 

BAŞKAN SARIALİOĞLU

BAKAN SOYLU’YU İKNA ETTİ

Of’un isminin iki harfli olması nedeniyle bazı dönemlerde gündeme gelen ancak uygulamaya geçilemeyen “OF” serili plakalar için Oflu Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olmasının ardından Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu tarafından konu kendisine iletildi.

 

Konuyu araştıran Bakan Soylu da “O” plakası üzerinde bulunan tahdidin kaldırılması talimatını verdi. Tahdidin kaldırılmasının ardından plakalarda “O” harfi kullanılmaya başlandı.

 

61 OF PLAKAYA

OFLULARIN İLGİSİ YOĞUN

Yılların hayali olan “OF” serili plakalar Of’a özel olarak verilmeye başlandı. Of’ta yaşayan ve özellikle de Of dışında yaşayan Ofluların yoğun ilgi gösterdiği “OF” serili plakalardan almak isteyen vatandaşlar adeta birbirleriyle yarışıyor.

 

Özellikle yaşadıkları illerin plaka rakamlarını sıra numarası olarak almak isteyen vatandaşlar istedikleri plakaları alabilmek için yoğun bir çaba harcıyorlar.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21