53. Kütüphane Haftası Of Halk Kütüphanesinde kutlandı

53.sü kutlanan Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Of Halk Kütüphanesinden en çok kitap alıp okuyan Zehra Uludoğan hediyesini Kaymakam Fırat’tan aldı.

53. Kütüphane Haftası Of Halk Kütüphanesinde kutlandı

24 Mart-2 Nisan tarihleri arasında kutlanan Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Of Halk Kütüphanesi’nde bir program düzenlendi.

 

Toplumun okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek, kitap sevgisini artırmak, okuyucunun kitaplardan daha çok faydalanmalarını sağlamak ve halkı kütüphanelerin gelişmesi için bilinçlendirmek amacıyla her yıl düzenlenen etkinliklerin bu yıl 53.sü yapıldı.

 

Etkinlikte konuşan Kütüphane Müdürü Ferhan Özdemir; “2013 yılından beri bu amaca yönelik çalışmalara yapmaya gayret ettiğim ilçemizin modern ve okuyucularımızın tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek tam donanımlı bir kütüphane hizmet binasına kavuşturulması için gerekli hassasiyet gösterilmelidir” dedi.

 

Etkinlikler kapsamında bir yıl boyunca Kütüphaneden toplam 152 kitap alarak okuyan Zehra Uludoğan En çok kitap okuma yarışmasında birinci seçilirken ödülünü de Kaymakam Fırat’ın elinden aldı.

 

Ayrıca Kütüphanenin tanıtılması amacıyla çalışmalar yapan Berra Eroğlu da hediyesini Kaymakam Fırat’tan aldı.

 

Kütüphaneye yeni kazandırılan kitapların olduğu bölümün açılış kurdelesi de Kaymakam Fırat ve programa katılan daire amirleri tarafından yapıldı. Kurdele kesiminin ardından Kaymakam Fırat ve beraberindekiler kitapları inceleyerek programa katılan öğrencilerle sohbet ettiler.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21