300 Koyun Projesi Başvuruları Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) tarafından başlatılan 300 Koyun projesine başvurular alınmaya başlandı.

300 Koyun Projesi Başvuruları Başladı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TİGEM tarafından başlatılan 300 Koyun projesine başvurular alınıyor.

 

Proje için başvuran üreticiler değerlendirilirken, üretim yapılacak yer, hayvan varlığı, hayvan barınağına sahip olunması gibi kriterler göz önünde bulundurulacak.

 

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünce (TİGEM) sözleşme imzalanacak yetiştiricilere satılacak 300 başa kadar küçükbaş hayvan için başvurular 21 Şubat 2018 tarihinde başladı.

TİGEM, proje kapsamında Ziraat Bankası aracılığıyla sözleşme imzalayacağı yetiştiricilere 300 başa kadar küçükbaş hayvanı ücreti karşılığında satacak. Kurumca, bakım, besleme ve hayvan sağlığı masrafları için avans verilecek. Doğacak kuzuların alımı garanti edilecek ve taban alım fiyatı önceden belirlenecek. Söz konusu hayvanların alımı için başvurular, TİGEM'in internet sitesinden alınmaya başlandı. (https://300koyun.tigem.gov.tr)

 

Projeye göre, üretim sürecinde, yetiştiriciye bakım ücreti ve sigorta bedeli avans olarak verilecek. Sözleşme imzalanacak yetiştiricilere kendi işletmelerinde TİGEM tarafından eğitim imkânı sağlanacak. Sütten kesimi müteakip kuzular alınacak, masraflar düşülerek hak edişi üreticiye ödenecek. Üretilecek tüy ve süt yetiştiricinin olacak. Üreticilerin bu hayvanlar için yaptıracağı TARSİM sigortası da ücretsiz olacak ve Bakanlık tarafından desteklenecek.

Başvurular Aşağıdaki Şekilde Yapılacaktır.

TİGEM İnternet sitesinden, sayfanın altında bulunan başvuru linkine tıklanacak. (https://300koyun.tigem.gov.tr)

 

Açılan “Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi” Sayfası üzerinden “Yeni Yetiştirici Kaydı” Butonuna tıklayınız.

 

Bu aşmada sizden talep edilen T.C. Kimlik numarası detayları kutucuklara giriniz.

Üyelik İşlerini tamamladıktan sonra sistemin yönlendirdiği sayfa üzerinden T.C. Kimlik No ve Kayıt olurken belirlediğiniz şifrenizi ekrana girip girişinizi gerçekleştiriniz.

 

Sisteme girişinizi yaptıktan sonra sol menüde yer alan “Yeni Başvuru” alanına tıklayınız. Bu ekran sizin kayıt olurken verdiğiniz mail adresini doğrulamak içindir. Mail gönder butonuna tıkladıktan sonra mail kutusunu gelecek olan güvenlik kodunu ekrandaki alana girmeniz yeterlidir.

 

Güvenlik kodunu onayladıktan sonra ekrandaki bilgileri doğru olarak doldurmanız gerekmektedir.

 

Alt sağda ileri butonunu tıklayınca ikinci aşama olan İl, İlçe, Mahalle, Taşınmazlar, Hayvanlar hakkında bilgi, hayvan sayısı gibi bilgiler vermeniz istenecektir.

Son olarak sağ altta kaydet butonuna basarak kayıt olmanız sağlanacak ve istenilen evrak listesini hazırlayıp İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir.

 

Proje için başvuran üreticiler değerlendirilirken; "Üretim yapacağı yerin mera alanı, kaba yem ürete bilirliği, hayvan varlığı, cinsiyet ve yaşı, hayvan barınağına sahip olması, halen hayvancılıkla uğraşıyor olması" kriterleri göz önünde bulundurulacak.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21