30. Vergi Haftası Of’ta kutlandı

İsmail Yıldırım İlkokulu’nda düzenlenen “Vergi Haftası” etkinliğinde Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilere verginin önemini ve vergi haftası etkinlikleri hakkında bilgiler verdi.

30. Vergi Haftası Of’ta kutlandı

Ülkemizde her yıl şubat ayının son haftası “Vergi Haftası” olarak kutlanıyor. Bu kapsamda Of’ta da “Vergi Haftası”  İsmail Yıldırım İlkokulu’nda düzenlenen kutlamalarda Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilerle buluşarak haftanın önemini anlattılar

 

Programın açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu; “Sevgili öğrenciler bugün burada böyle güzel bir okulda eğitim- öğretim görüyorsak bunu devletimizin sağladığı imkânlar sayesindedir. Bu imkânlar da devletin topladığı vergilerle oluyor. Öğretmenlerinizin aldığı maaşlar, hastanede doktorların aldığı maaşlar, polisin, memurun kısacası kamuda çalışan insanların maaşları devletin almış olduğu vergilerle ödeniyor. Ülkemiz bugün sınırlarımızı korumak için askeri operasyon yapıyor, projeler yapıyor. Buradaki harcamalar da devletin topladığı vergilerle oluyor. Geleceğimiz olan sizler vergi vermenin birer vatandaşlık ödevi olduğunu öğrenerek gelecekte ülkenizin daha adil ve zengin vergilendirme yapmasına çalışacaksınız. Ülkemiz zenginleştikçe vergi gelirlerinin de artacağına inanıyorum. Vergi gelirleri artan ülkede devletin yatırımları da artacaktır. Böylece devlet iş imkânı, daha çok okul, yol, hastane, sosyal, kültürel ve spor tesisleri yapılacaktır.” diyerek düşüncelerini ifade etti.

 

Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan ise yaptığı konuşmada; “Nasıl ki her ailenin gelir ve gideri var. Devletimizin de gelir ve giderleri vardır. Devletimiz gelirlerin önemli bir kısmını vergi gelirlerinden elde ediliyor. Giderler ise devletin harcamalarıdır. Devletimizin bütçesinin en büyük harcaması eğitime gidiyor. Devletin topladığı vergiler artarsa size daha iyi okullar, hastaneler, yollar, parklar yapacaktır. Sizler ülkenin geleceği olduğunuz için bizler buraya sizlere verginin önemini anlatmak, vergi bilinci konusunda yardımcı olmak için geldik. Sizlere de bazı görevler düşüyor. Alış verişlerinizde fiş almanız, bu konuda ailelerinizi de bilgilendirmeniz gelecek için önem taşıyor. Yarının geleceği olan sizlerin ülkemiz için daha güzel ve büyük işler başaracağına inanıyorum” sözleriyle duygularını belirtti.

 

Müdür Özdoğan’ın konuşmasının ardından Verginin önemi ve vergi bilinciyle ilgili tanıtıcı video ve çizgi film gösterimi yapıldı. Gösteri sonrası Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan öğrencilerin sorularını yanıtladı. Soruların ardından öğrencilere Vergi Haftası ile ilgili tanıtıcı broşürler, kalem ve ajanda hediye edildi.

 

İsmail Yıldırım İlkokulundaki programa İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, Of Vergi Dairesi Müdürü Zeki Özdoğan, Okul Müdürü Rıza Ercihan  öğretmen ve öğrenciler  katıldı. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21