30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Of’ta da düzenlenen törenle kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı

Türk Ordusunun en büyük zaferlerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 97. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Of’ta da düzenlenen törenle kutlandı.

 

Hükümet Konağı önünde düzenlenen törende Of Kaymakamlığı adına Kaymakam Eyüp Fırat ile Of Belediye Başkanlığı adına Başkan Yardımcısı Ahmet Çapoğlu tarafından Atatürk Anıtına çelenkler sunuldu.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanı Teğmen Tanju Tanrıverdi yaptı.

 

Yoğun sağanak altınd yapılan çelen sunma törenin ardından Kaymakamlık makamından Kaymakam Fırat, tebrikleri kabul etti.

 

Kaymakam Fırat yayınladığı mesajında “Necip milletimizin şanlı tarihindeki büyük destanlarından biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 97. yıl dönümünü kutluyor, Aziz şehitlerimize Mevla’dan rahmet diliyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin” ifadelerine yer verdi.

 

İl dışında olması nedeniyle törene katılamayan Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da mesajında; “‪Şanlı Ordumuzun şahsında, Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Aziz Şehitlerimizi Rahmetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21