28 Şubat Ortaokulu Tombik takımı Türkiye Şampiyonu

İstanbul’da düzenlenen Çocuk Oyunları 4.Türkiye Şampiyonasında Of 28 Şubat Ortaokulu Tombik ve Dokuztaş oyun dalında Türkiye Şampiyonu oldu.

28 Şubat Ortaokulu Tombik takımı Türkiye Şampiyonu
banner71

Gençlik ve Spor Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Çocuk Oyunları ve Spor  Kulüpleri Konfederasyonu Koordinasyonunda Spor A.Ş.’nin ev sahipliğinde 16-18 Haziran Tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Çocuk Oyunları 4.Türkiye Şampiyonasında Tombik ve Dokuztaş  Oyun dalında Doğu Karadeniz Şampiyonu Olarak turnuvaya katılan Of 28 Şubat Ortaokulu, Türkiye şampiyonu oldu.

 

Eleme maçlarında Diyarbakır ekibini 2-1 ve Konya Ekibini 3-1 yenen Of 28 Şubat Ortaokulu, finalde Balıkesir Edremit 75.yıl Ortaokulu ile karşılaştı. Çekişmeli ve oldukça heyecanlı geçen oyunun ardından rakibini 3-2 yenerek 28 Şubat Ortaokulu öğrencileri, Türkşye Şampiyonu olarak büyük bir mutluluk yaşadılar.

 

Şampiyonaya 20 ilden 20 takım ve 370 sporcunun katıldığını belirten Kafile Başkanı Of Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni ve aynı zamanda Mendil Kapmaca Of İlçe Temsilcisi olan Hakan Kurt; “İl ve ilçelerde yapılan turnuva, şenlik ya da liglerden 1.olan takımlardan  bölge şampiyonalarına katılarak İstanbul'a gelmeye hak kazanan takımlarda 2001-2003 doğumlu kız ve erkek çocuklar yer aldı. Biz de 28 Şubat Ortaokulu olarak Trabzon’un temsilen Doğu Karadeniz Şampiyonu olarak katıldık ve Türkiye Şampiyonu olduk” diye konuştu.

 

Geleneksel çocuk oyunlarının yaşatılması, sağlıklı ve güçlü nesiller oluşturulması adına ülkenin dört bir yanından gelen çocukların kaynaşması adına güzel bir şampiyona yaşadıklarını belirten Kurt; “Şampiyonada emeği geçen oyun liderleri İngilizce Öğretmeni Feyzullah Şahin, Sınıf Öğretmeni Gülşen Kurt ve Tombik Takımı Öğrencilerine teşekkür etti.

İlçe Temsilcisi ve Kafile Başkanı Hakan Kurt, gelecek yıl Çanakkale’de yapılacak olan Çocuk Oyunları Dünya Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olmak istediklerini ifade etti.

 

Turnuvada görev yapan bölge hakemlerimiz Of Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Barış Kayış ve 28 Şubat İngilizce Öğretmeni Feyzullah Şahin ulusal hakemliğe terfi ederek Of’a bir gurur daha yaşattılar. 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21