28 Şubat Of'un kurtuluşu coşkuyla kutlandı...VİDEO

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 94. Yıldönümü ilçe stadyumunda düzenlenen törenlerle kutlandı.

banner71

Of’un düşman işgalinden kurtuluşunun 94. yıldönümü olan 28 Şubat, Of’ta düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlama programı sabah 9.30'da Hükümet Konağı önünde Atatürk Anıt'ına çelenklerin sunumu ile başladı.

Çelenk sunum töreninin ardından Kaymakam Tuncay Sonel, Garnizon Komutan Vekili Ergün Sağlık, Of Belediye Başkanı Murat Saral ve protokol üyeleri yürüyerek Of İlçe Stadyumuna geçtiler. 

Saat 10.00’da İlçe Stadyumunda yapılan törenler saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Kaymakam Tuncay Sonel, Garnizon Komutan Vekili Ergün Sağlık ve Of Belediye Başkanı Murat Saral, stadyumu turlayarak öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. 

Kutlama Mesajlarının okunmasının ardından, Of Belediye Başkanı Murat Saral günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Of’un Kurtuluş mücadelesini anlatan Başkan Saral, “zor şartlar altında mücadele ederek bu güzel şehri düşmana teslim etmeyen atalarımızı rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi. 

Gençlere de seslenen Başkan Saral, “bu ülke çok zorlu süreçlerden geçerek bu günlere geldi. Artık dünyada söz sahibi olan bir ülkeyiz. Bu ülkeye sahip çıkarak daha ileriye taşıyacak olan sizlersiniz. O nedenle kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz” ifadelerini kullandı. 

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini vurgulayan şiirlerin okunmasının ardından Halkoyunları ekipleri gösteriler sundu. Ulusoy Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan temsili kurtuluş mücadelesi ve yaşanan göçleri anlatan sahne öğrenciler ve halk tarafından büyük alkış aldı.

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığının düzenlediği şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri, Kaymakam Tuncay Sonel, Garnizon Komutan Vekili Ergün Sağlık ve Of Belediye Başkanı Murat Saral tarafından verildi.
 

Törenlere Of Protokolü ve halkın yanı sıra Trabzon Muharip Gaziler Derneği Başkanı Seyyah Sağıroğlu ve dernek üyesi gaziler de katıldı.

Törenin ardından Kaymakam Tuncay Sonel ve Belediye Başkanı Murat Saral tarafından gazilere öğle yemeği ikram edildi.
 

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ
DURSUN SULUKAN-EMEKLİ OF KAY.YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ - 9 yıl Önce

ÖNCELİKLE GÜZEL OFUMUZUN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞ TÖRENİNE KATKILARI BULUNAN BAŞTA İLÇE KAYMAKAMI-DAİRE AMİRLERİ ve EMEĞİ GEÇEN TÜM GÖREVLİLERE TEŞEKKÜR EDER NİCE 94 LÜ YILLARA TEMENİSİYLE SEVGİ VE SAYGILAR SUNARIM.

aziz özkannn
aziz özkannn - 9 yıl Önce

of 'un törenleri bile güzelmiş....of farkı her zaman hiswedilrir gibi....ayrılınca analaşıyormışş....

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21