28 Şubat İlkokulu öğrencilerinin tablet sevinci

İş inanı Özgür Sarıalioğlu tarafından bağışlanan 50 adet tablet 28 Şubat ilkokulu öğrencilerine hediye edildi.

28 Şubat İlkokulu öğrencilerinin tablet sevinci

Dünyayı saran ve sarsan Covid 19 pandemisi nedeniyle eğitimin önemli bir bölümü uzaktan sürdürülmeye devam ediyor. Uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerin gereksinim duyduğu meteryaller gerek devlet gerek se hayırseverler tarafından karşılanmaya devam ediyor.

Eğitim gönüllüsü hayırsever iş insanı Özgür Sarıalioğlu da 28 Şubat İlkokulu’nda eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere hediye edilmek üzere 50 adet tablet bağışında bulundu.

Sarıalioğlu’nun hediye ettiği tabletler Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu’nun katılımıyla düzenlenen törenle öğretmenleri aracılığıyla öğrencilere ulaştırıldı.

Sarıalioğlu’na teşekkür eden Müdür Kabahasanoğlu; “Hepinizin malumu olduğu üzere zor bir süreç yaşıyoruz. Tam anlamıyla okullarımızda yüz yüze eğitime geçebilmiş değiliz. Eğitim öğretimin önemli kısmını yine uzaktan yürütüyoruz. Uzaktan eğitim-öğretimde öğrencimize gerekli olan bilgisayar ve tablet imkanına her öğrencimiz sahip değildir. Devletimizin bağışlamış olduğu tabletler de ihtiyacın karşılanmasına yetmediği için bu açığı hayırseverlerimizin desteği ile gidermeye çalışıyoruz. Bu zamana kadar ilçemizin eğitimine yapmış oldukları katkılar nedeniyle bütün hayırseverlerimize teşekkür ettiğimiz gibi bugün burada dağıttığımız tabletler nedeniyle de hayırsever iş insanı Özgür Sarıalioğlu beye şahsım ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Kendisini bundan önce de eğitim kurumlarımıza katkı sunan bir kişi olarak tanıyoruz. Allah kendisine hayırlı, bol kazançlar versin. Darısı diğer hayırseverlerimize. Bu tabletlerin öğrencilerimizin eğitimine önemli katkılar sunacağına inanıyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Okul Müdürü Abdullah Hacıömeroğlu ve öğretmenlerin de katıldığı törende tabletler öğrencilere ulaştırılmak üzere öğretmenlerine verildi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21