28 ilkokulundan Spor ve doğaya duyarlı proje

28 Şubat İlkokulu, sağlıklı yaşam ve bağımlılıkla mücadele amacıyla düzenlediği “Bağımlılığın spor ve doğaya olsun” projesi ile çocukların hayata ve doğaya bağlanmaları, sağlıklı yaşama kavuşmaları amaçlanıyor.

28 ilkokulundan Spor ve doğaya duyarlı proje
banner71

Of Merkez İrfanlı Mahallesi'nde eğitim veren 28 Şubat İlkokulu, sağlıklı yaşam ve bağımlılıkla mücadele konusunda güzel bir projeye imza attı.

 

“Bağımlılığın spor ve doğaya olsun” projesi ile çocukların hayata ve doğaya bağlanmaları, sağlıklı yaşama kavuşmaları amaçlanıyor.

 

Proje ilk etapta birinci ve ikinci sınıf öğrencilerini kapsayacak şekilde uygulanıyor. Bu amaçla öğrenciler Of’un sahilinde bisikletlerini getirerek gönüllerince bisiklet sürmenin keyfini yaşadılar. Projenin uygulanması öncesi kısa bir tören yapıldı.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu törende bir konuşma yaptı. Kabahasanoğlu törendeki konuşmasında, “ Okul idaremizi ve öğretmenlerimizi böyle güzel ve anlamlı projeleri için tebrik ediyorum. Maalesef üzülerek söylemek gerekiyor ki bağımlılık özellikle internet bağımlılığı çağımızın en büyük hastalığıdır. Sizler sporu ve doğayı seçerek sağlıklı yaşama taraf oldunuz. Sevgili çocuklar, spor yaparak beden sağlığınızı korumuş olacaksınız. Sizlerin sağlıklı yetişmeniz ülkemizin geleceği için çok mühimdir. Spor yaparak, doğada kalarak sanal âlemden uzaklaşarak gerçek âleme kavuşmuş oluyorsunuz. Tekrar sizleri, velilerinizi, öğretmenlerinizi, idarecilerinizi kutluyorum. Hepinize sağlıklı ve mutlu yaşamlar diliyorum.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.

 

Konuşmanın ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, 28 Şubat İlkokulu Müdürü Abdurrahman Yılmaz ve öğretmenler başlama için kurdeleyi keserek 125 öğrenci için bisiklet koşusunu başlattılar. Minik öğrenciler doyasıya pedal çevirirken ziyaretçiler de Yeşilay ve Kızılay Kulübünün yıl içinde yaptıkları etkinliklerin sunulduğu sergiyi gezdiler. Okul Müdürü Abdurrahman Yılmaz katılımları nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürüne, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21