250 bin şehit için 250 bin fidan

Anadolu Gençlik Derneği Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü münasebeti ile ülke genelinde başlattığı fidan dikimi çalışmasında 250 bin fidan dikildi.

250 bin şehit için 250 bin fidan

Anadolu Gençlik Derneği tarafından Çanakkale Zaferi’nin 102. yıldönümü münasebeti ile ülke genelinde fidan dikimi çalışması başlattı.

 

AGD Ortaokullar Komisyonu tarafından organize edilen çalışma ile Trabzon'da yapılan fidan dikimi etkinliğine ilçelerden çok sayıda genç katıldı.

 

“250 Bin Şehidimiz İçin 250 Bin Fidan” sloganıyla yola çıkarak ilk fidanları toprakla buluşturan AGD’li gençler, Çanakkale'de dini, vatanı ve namusu için mücadele eden dedeleri adına fidanları diktiler.

 

250 BİN ŞEHİDİMİZİ RAHMETLE YÂD EDİYORUZ

Trabzon'da yapılan fidan dikimi etkinliğinde konuşma yapan AGD Trabzon İl Başkanı Abdurrahman Şimşek, "Ümmetin topyekûn omuz omuza savaştığı ve direnen son kalesi konumundaki bu toprakların müdafaası için Çanakkale cephesinde şehitlik makamına erişen 250 bin şehidimizi rahmetle yâd ediyoruz. Bizler Anadolu Gençlik olarak; evrene, çevreye, insanlara ve kendine karşı sorumluluklarının farkında; tarihine, çağına ve yarınlara duyarlı; kardeşliğin, merhametin, sevginin ve iyiliğin yaygınlaştırılmasında emek sahibi; adaletin tesisinde kararlı; bilgili, inançlı ve çalışkan gençler yetiştirmenin gayreti içindeyiz" dedi.

 

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİMİZİ UNUTTURMAYACAĞIZ!

AGD Trabzon Ortaokullar Komisyon Başkanı Muhammed Miraç Sarıoğlu ise yaptığı konuşmada Çanakkale Şehitlerini yeni neslimize hatırlatarak unutturulmaması için gayret göstereceklerini söyledi.

 

Sarıoğlu; "AGD mensupları olarak Çanakkale Zaferi’nin toplumun hafızasından silinmemesi için her yıl anma ve anlama etkinlikleri düzenliyoruz.  Bu etkinlikler kapsamında fidan dikimleri yapıyoruz. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in bir hadisinde aktarılan “Kıyametin koptuğunu görsen de elindeki fidanı toprağına kavuştur” sözünü dikkate alarak fidanlar dikiyoruz. Bu bağlamda Efendimiz (sav)’in sözünü destur edinerek yola çıktık ve çevre duyarlılığı ile tarih bilincini ön plana çıkaracak “250 Bin Şehidimiz İçin 250 Bin Fidan” etkinliği gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de bir ilk olan bu çalışmaya Anadolu Gençlik Derneği Ortaokullar Komisyonu olarak gençlerimizin hem 250 bin şehit dedesini anmasına hem de fidan dikmesine vesile oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21