2. Uluslararası Trabzon Horon Festivali Of’tan başladı

Trabzon Büyükşehir belediyesi tarafından düzenlenen Uluslar arası Trabzon Horon Festivali’nin açılış etkinliği Of’ta düzenlendi.

2. Uluslararası Trabzon Horon Festivali Of’tan başladı
banner71

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Trabzon Horon Festivalinin” ilk durağı Of oldu.

 

Kaymakam Fırat’ı makamında ziyaret ettiler

Azerbaycan, Rusya, İran, Meksika, Bulgaristan, Yunanistan, Gürcistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Dağıstan Cumhuriyeti olmak üzere 9 ülkeden Trabzon’a gelen misafirler Of Kaymakamı Eyüp Fırat’ı makamında ziyaret Ettiler.

 

Kaymakam Fırat’a kendilerini tanıtarak ülkelerinin kültürünü yansıtan ürünler hediye eden misafirlere Kaymakam Fırat da günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

 

Of Kaymakamlığı ziyareti, Hükümet Konağı önünde çekilen hatıra fotoğraflarla sona erdi.

 

Başkan Sarıalioğlu’nu

Festival kapsamında Of’a gelen misafirlerin ikinci ziyaret durağı Of Belediyesi oldu. Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’nu makamında ziyaret eden misafirler, Başkan Sarıalioğlu ile de bir süre sohbet ettiler.

 

Hediye takdimlerinin ve makamda çekilen hatıra fotoğraflarının ardından Belediye binasının önünde toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

 

Kortej yürüyüşü yaptılar

Festivale katılan ülkelerin temsilcileri, Kaymakam Fırat, Başkan Sarıalioğlu, daire amirleri ve vatandaşların katıldığı kortej yürüyüşü ile Atatürk Bulvarı üzerinden sahildeki etkinlik alanına geçtiler.

 

Sahil gösteri alanında yapılan programda ilk olarak ülkeler tanıtıldı. Ardından katılan her ülke ülkelerine has halk oyunlarını sergilediler. Gösteriye Of halkı ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Gece geç saatlere kadar devam eden etkinlikte Kemençe Sanatçısı Yusuf Cemal Keskin ev Sinan Yılmaz sahne alarak sevenlerine eğlenceli dakikalar yaşattılar.

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
Rumuz Of
Rumuz Of - 2 yıl Önce

Haber sitesinde iki haber nede yakışıyor !!Of'ta horon festivali ve hafizlik merasimi .Of'un öne çikan İslami duruşunu sulandırmaya alet olanlara sorarım İslam koç katımı misali kadınlı erkekli eğlenceye cevaz verirmi .

SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21