19 Mayıs buruk kutlandı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle toplu katılımların yapılamaması nedeniyle 19 Mayıs Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi Of’ta da buruk kutlandı.

19 Mayıs buruk kutlandı
HABERİN GALERİSİ
19 Mayıs buruk kutlandı

19 Mayıs buruk kutlandı

Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkıp Kurtuluş Savaşını başlatmasının ardından 19 Mayıs’ı Türk gençliğine bayram olarak armağan etmişti. Bu nedenle ülkemizde her 19 Mayıs, Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanıyor. 

Bu yıl 101. yılı kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Koronavirüs salgını nedeniyle sınırlı sayıdaki katılımla yapıldı. 

Of Kaymakamlığı önünde düzenlenen törende Of İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü adına İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel anıta çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program sona erdi.


 
Törene İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özcan Demirel, Of Gençlik Merkezi Müdür Vekili Murat Harbutoğlu, Of Kapalı Yüzme Havuzu Tesis Müdürü Hamdi Alkan, gençlik liderleri ve görevli öğrenciler katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor Bayramı kutlamalar kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi saat 19.19'da Of İlçe Stadyumunun hoparlörlerinden ve apartmanların balkonlarından öğrenciler İstiklal Marşını okudular.

Of Ajans

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 03:48

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21