19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 98. yıldönümü yağmur nedeniyle Of HMB Ulusoy Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 98. yıldönümü Of’ta düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

 

ÇELENK SUNMA ALİ YEŞİLYURT İHO’DA

Of Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu bahçesinde düzenlenen çelenk sunma töreninde Of Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü çelengi İlçe Spor Müdürü Özcan Demirel tarafından Atatürk büstüne sunuldu.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla çelenk sunma töreni sona erdi.

 

Ekinlikler kapsamında 19 Mayıs Gençlik Yürüyüşü yapıldı. Of İlçe Stadyumdan başlayan yürüyüşe katılan öğrenciler, Of Belediyesi önünde protokol üyeleri tarafından karşılandı.

 

BELEDİYE ÖNÜNDE KULE GÖSTERİSİ

19 Mayıs Gençlik yürüyüşü öğrencilerin belediye meydanında yaptıkları gösteriler ve kule gösterisi ile tamamlandı.

 

Of Anadolu Lisesi bahçesinde yapılması planlanan 19 Mayıs resmi kutlama programı havanın yağışlı olması nedeniyle HMB Ulusoy Lisesi Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Kaymakam Eyüp Fırat ve Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu halkın ve öğrencilerin bayramlarını kutladılar.

 

VAZGEÇİLMEZ GÜÇ KAYNAĞIMIZ MİLLETTİR

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Of Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Özcan Demirel yaptı. Demirel konuşmasında; “19 Mayıs 1919 tarihi Türk milletinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kadın, erkek ve hatta çocuklardan Türk Ordusunu yeniden oluşturduğu ve ana ile oğlun, dede ile torunun aynı amaçla orduda omuz omuza nasıl savaş verdiğinin ve nasıl tüm dünyaya örnek olduğunun tarihidir.  Bu şekilde çarenin ancak birlikte beraberlikte olduğu tescillenmiştir. Bizim vazgeçilmez güç kaynağımız millettir. Bunun için hepimize ama en çok da gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Sevgili gençler, sevginin, barışın, hoşgörünün hakim olduğu bir dünyayı kurmak ve yaşatmak sizlerin ellerindedir” ifadelerini kullandı.

 

GEÇLİĞİN ATA’YA CEVABI AYAKTA ALKIŞLANDI

Programda öğrenciler tarafından şiirler okunurken Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Karate Takımı tarafından karate gösterileri yapıldı.

 

Programda öğrenciler tarafından Atatürk’ün Geçliğe Hitabesi okunurken bir grup öğrenci tarafından da Gençliğin Ata’ya cevabı okundu. Öğrencilerin Ata’ya cevabı protokol üyeleri ve salondaki katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.

 

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Program son bölümünde 19 Mayıs etkinlikler kapsamında düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren takım ve öğrencilere ödülleri Garnizon komutanı Mustafa Özbek, Belediye Başkanı Sarıalioğlu ve Kaymakam Fırat tarafından verildi.

 

Programa; Kaymakam Eyüp Fırat, Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, Siyasi Parti İlçe Başkan ve Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, daire amirleri, banka, fabrika ve okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21