15 Temmuz Kahramanı Yaşar Yaldız Of’ta anılarını paylaştı

15 Temmuz Kahramanı Çaykaralı hemşerimiz Yaşar Yaldız, Of Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Lisesi öğrencileriyle 15 Temmuz Gecesi’nde yaşadıklarını paylaştı.

15 Temmuz Kahramanı Yaşar Yaldız Of’ta anılarını paylaştı

Ülkemizin üzerine oynanan oyunların en büyüklerinden olan 15 Temmuz hain darbe girişimi milletimizin karşı koymasıyla atlatıldı. Burada milyonlarca insan sokağa çıkarak istikbaline sahip çıktı. Bu uğurda şehit ve gaziler verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı milletimize yapılan hain kalkışmayı yaşayıp karşı koyan kahramanları milletimizle buluşturuyor. Bu kahramanlardan biri de Çaykaralı hemşerimiz Yaşar Yaldız idi. Trabzon’da düzenlenen programa katılan Yaldız özel istekle Çaykara’da liseli öğrencilerle buluştu.  İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da kısa zaman aralığında 15 Temmuz Kahramanı Yaşar Yaldız’ı Şehit Ahmet Türkkan Lisesi öğrencileriyle buluşturdu.

 

Okul konferans salonunda yapılan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.  Daha sonra 15 Temmuz Gecesinde yaşanan olaylara ilgili kısa bir film gösterildi. Yaşar Yaldız 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını öğrencilere anlattı. Yaldız konuşmasında; “ İnsanın kendini anlatması hem kolay değil hem de hoş değildir. Benim burada anlatacağım o gece yaşananların ne kadar büyük olduğunu anlatmak içindir. Değerli gençler, benim de sizin gibi 3 çocuğum var. Allah onların ve sizin ömrümüzü uzun ömürler versin. Sizler bu milletin 80 milyon insanın umudusunuz, hatta 1,5 milyar İslam âleminin umudusunuz, umudu olacaksınız. Çünkü ülkemiz bütün masumların mazlumların umut ışığıdır. Allah’a şükürler olsun ki o geceyi büyük bedeller çok ağır bedeller ödeyerek 250 şehit 2 bin 400 gazi vermiş olsak da bugünkü gibi bizi kavuşturan Allah’a şükürler olsun. O gece vatanımıza milletimize bayrağımıza Türkiye’mize, Trabzon’umuza ve Of’umuza sahip çıkmamış olsaydık bugün o televizyonlarda acıyla gözyaşıyla izlediğiniz kardeşlerimiz gibi Suriyeliler ’in Musul’da ve Irak’ta dünyada çeşitli yerlerinde çocuklara bile acımayıp öldürülen insanlar gibi vatansız kalabilirdik. Ama ne mutlu bize ki biz çok büyük bir milletiz. Mazlumların umudu olmaya devam ediyoruz. Suriyelilerin, Iraklıların Afganistanlıların, Filistinliler ’in gideceği ya da dualarının göndereceği her zaman var olmasını istediği bir Türkiye’si var. Gözlerinize bakarak konuşmak gerçekten çok zor. O gece beş tankın önünde durmak sizin önünüzde durmaktan daha kolaydı diye düşünüyorum.” Dedi

 

Yaldız o geceyi anlatırken; “Ailemizle çoluk çocuğumuzla birlikte otururken o boğaz köprüsünü tek taraflı kapandığı haberin yayınlanması üzerine başbakanımız açıklama yapar yapmaz üç çocuğumuzu geride bırakarak bu mücadelenin bir ucundan tutmamız gerektiğini hissettik. Evimde elimde bayrakla kendimi sokağa attım, kendimize hiçbir bahaneyi üretmeden Kırıkkale Ankara  arası 90 km’lik  yolu 25 dakikada aldım. Çankaya’ya gittim. Kimseler yoktu. Elimde bayrak bir süre bekledim. Baktım ki tank sesleri geliyor. Yolun ortasında elimde bayrak tanklara karşı duruyor ve onlara kafa tutuyordum. Bunu Bir elimizde bayrağımız çıplak bedenimizde vücudumuzu tankın önüne siper ederek bu hain kalkışma önlemeye çalıştık. Allah’ın verdiği cesaretle yaptım. Bizim bu görüntülerimizi internetten izleyen devlet büyüklerimiz araya araya bizlere ulaştı. Biz kendimizi ortaya koymadık. O gecenin en büyük kahramanı, cesaret göstereni Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dı. Bütün ailesiyle birlikte saldırı altında büyük cesaret örneği gösterdi. 15 Temmuz’u asla unutmayın. Allah milletimize bir daha böyle kötü günler yaşatmasın. Şehitlerimize Rabbim rahmet eylesin. Rabbim, gazilerimize sağlık, sıhhat ve şifa versin.” ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Karahasanoğlu da kısa bir konuşma yaptı. Müdür Karahasanoğlu konuşmasında; Bizler Çanakkale Savaşında ölüme yürüyen atalarımızın hikayelerini İmamettin Hocam gibi Tarih öğretmenlerimizden duyunca bunun nasıl bir şey olduğunu tam olarak anlamıyorduk. Seyyit Onbaşının 270 kiloluk ağırlığı kaldıran imanı şimdi daha iyi anlıyoruz. Yaşar Kardeşim gibi kahramanların yaptıklarını görünce milletimizle ne kadar gurur duysak yeridir diyorum. Allah onlardan razı olsun. Sizler ülkemizin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlamış oldunuz. Sizleri seviyor ve sizlere güveniyoruz.” diyerek duygularını ifade etti.

 

Konuşmaların ardında öğrencilerin fotoğraf çekilmesiyle toplantı sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21