15 Genç Çiftçi ile Sözleşme imzalandı

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında başvuru yapan ve projesi uygun bulunan 15 genç çiftçi ile sözleşme imzalandı.

15 Genç Çiftçi ile Sözleşme imzalandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konan “Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı” kapsamında Of İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne başvuru yapan ve projesi uygun bulunan 15 genç çiftçi ile sözleşme imzalandı.

 

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan sözleşme ile 15 genç çiftçiye proje başına 30 bin lira hibe desteği sağlanmış oldu.

 

Genç çiftçilerle yapılan sözleşme törenine Of Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Keleş, 310 Sayılı Of Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Şenol Çakır, proje koordinatörleri Ziraat Mühendisi Sedat Saral ve Necati Hacımurtezaoğlu katıldı.

 

Proje kapsamında 125 kişinin başvuruda bulunduğunu belirten İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüseyin Keleş; “Genç Çiftçi Projesine İlçemizden 125 kişi başvuruda bulundu. Başvurulardan 9 adet büyükbaş hayvan, 1 adet tesis yapımı ve hayvan alımı, 2 adet küçükbaş hayvan, 2 adet arıcılık ve 1 adet bitkisel üretim olmak üzere toplam 15 çiftçi hibe desteği almaya hak kazandı. Genç Çiftçilerimize toplam 450 bin lira değerinde destek yapılacaktır” diye konuştu.

 

Törene katılan Kaymakam Fırat yaptığı açıklamada;  “Bu proje ile Kırsal alanda yaşayan gençlere yeni istihdam alanları sağlanmakla beraber, geleceğimiz için oldukça önemli olan üretim, gelişim, ekonomik ve kırsal alanların cazibesinin arttırılması amaçlanmaktadır. Gerekli evrakları hazırlayarak ilçe müdürlüğümüze başvuru yapan toplamda 125 kişiden, 15 çiftçimiz hibe desteği almaya hak kazanmışlardır. Of ilçemizin tarım potansiyeli oldukça yüksektir. Kırsal alanda çalışan nüfusun gençleştirilerek kırsaldan kente göçü önlemek, tarımda gençlerin dinamizminden de yararlanmak temel hedeftir. Bu doğrultuda İlçe Tarım Müdürlüğü ile ortak projelerde çalışmaktan mutluluk duymaktayız. Bu tür projelerle üreticilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Çiftçilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21