100.yıla özel masa tenisi turnuvası

Of Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Kurtuluş Savaşının başlamasının 100. yılı anısına özel masa tenisi turnuvası düzenlendi.

100.yıla özel masa tenisi turnuvası
banner71

19 Mayıs Atatürk’ün Samsun’a çıkışı ve Kurtuluş Savaşının başlamasının 100. yılı anısına Of Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından masa tenisi turnuvası düzenlendi.  

 

Gürpınar İmam Hatip Ortaokulu salonunda yapılan turnuvaya lisanslı Of Çaykara, Dernekpazarı ve Rize’den 35 sporcu katıldı. 40 yaş altı, 40 yaş üstü ve çiftler olmak üzere üç kategoride yapılan masa tenisi turnuvasında elemeler sonucu dereceye giren sporcular madalya ile ödüllendirildi.

 

Turnuva sonunda 40 yaş altı kategoride 1.Emre Yiğitbaşı,  2. İlyas Şahin, 3. Önder Avcıtürk 4.Umut Toprak oldu. 40 yaş üstü kategoride 1.Muharrem Tat,  2. Erol Malkoç,3. Abdurrahman Çepni 4.Hızır Ayan oldu.

 

Çiftler Kategorisinde ise 1.İlyas Şahin-Bayram Albayrak,  2. Muharrem Tat-Hızır Ayan 3.Celalettin Akçadoğan –Muharrem Uzun, 4.Yunus Ustaoğlu- Mustafa Atik oldu. 

 

Of Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Özcan Demirel turnuvayla ilgili olarak,” Kurtuluş Savaşımızın 100. yılı nedeniyle dayanışma, kaynaşma ve dostlukları pekiştirecek bir turnuva yapmak istedik. Özellikle Of-Çaykara Masa Tenisi Derneğine ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel bir turnuva oldu. Ben inanıyorum ki insanlarımızı ne kadar spor alanlarına çekersek toplum o kadar daha mutlu ve sağlıklı olur. Bizler elimizden geldiğince her alanda bu gayretimizi devam ettireceğiz. Herkese sağlıklı, spor dolu günler diliyorum.” sözleriyle düşüncelerini ifade etti.   

 

Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu da turnuvada maçları seyrederek oyunculara başarılar diledi. Kabahasanoğlu konuşmasında, “Spor; sağlık, dostluk, kardeşliktir. Böyle turnuvalar dayanışma, kaynaşmalara önemli katkı sağlıyor. Burada insan hem spor yapma imkânı yakalıyor hem de yeni dostluklar elde ediyor. Turnuvanın “19 Mayıs Atatürk’ün Samsun’a çıkışıyla başlayan Kurtuluş Savaşımızın 100. yılında yapılması da ayrı bir anlam taşıyor. Tüm katılan sporcuları kutluyorum. Elbette her yarışmada kazananlar olacaktır o nedenle tatlı rekabet içinde şampiyon olan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Bundan sonraki yaşamalarınızda sağlıklı, mutlu ve başarılar diliyorum” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21