Kime göre tesettür?

Eskiden...
Yani asr-ı saadeti kendilerine örnek alan, taplumsal hayata tatbik edilen zamandan bahsediyorum.

 

Laik(dini kabul etmeyen) ve çağdaş(moda ve israflı yaşam) anlayışlarının örnek alındığı ve bunlara sımsıkı bağlanılan zamandan bahsetmiyorum.!

 

İşte bu eski zamanlarda bir bayanın omzunu ve hatta saçının bir telini dahi açmak için süngülerle silahlar kullanılsa bile ancak etini parçalayınca açılırdı, buna asla izin vermezdi.

Ancak şimdi müslüman kadınlar, kızlar kendileri açılıyor.! İman eden kadınlar ve kızlar siz neye, nasıl iman ettiğinize dikkat edin.! Kur’an’a iman etmeden müslüman olunmaz !! Kur’an’a iman ise " o yüce bir kitaptır. Yaratıcı katından indirilmiş ve dosdoğrudur." demekle olmaz! Ona şeksiz şüphesiz inanıp, emirlerini uygulamak ve yasakladıklarından da kaçmakla olur!!

 

Kulak verin ne olur. "Ey iman edenler!" hitabına muhattap olanlar. Bakın ne buyuruyor adı ve şanı yüce Allah (celle celaluhu) Kur’an-ı Kerimde: “Mümin kadınlara da söyle: Gözlerini (harama bakmaktan) korusunlar; namus ve iffetlerini esirgesinler. Görünen kısımları müstesna olmak üzere(el, yüz ve ayak), zinetlerini teşhir etmesinler. Başörtülerini, yakalarının üzerine (kadar) örtsünler.” (Nur suresi,31)

 

Moda oyuncakları şallar ve omuzlarının üzerlerini örtmeyen eşarplar, asla tesettür değildir.

"Ben laik ve çağdaş olamam dinimi satamam.!" Diyen mümin bayanlara da başörtüsünü değil şal’ı moda yaptılar. Tamam başını kapattın peki ayette kapatman emredilen -yakanın üzeri(omuzların)- ne oldu!? Moda oyuncakları şallar ve omuzlarının üzerlerini örtmeyen eşarplar, asla tesettür değildir. Allah laik ve çağdaşım diyenleri ve bunları bize hoş göstermeye çalışanların planlarını kendi başlarına çevirsin. Amin. 


Kendi nefsime ve size şu ayet-i hatırlatmayı faydalı görüyorum.

“ Ya Allah'ın size bol lütfu ve merhameti olmasaydı ve Allah tevbeleri kabul eden hüküm ve hikmet sahibi olmasaydı (haliniz nice olurdu.)? ” (nur suresi,10)

 

Fevzi H. AKTAŞ

 

https://twitter.com/zebuner

https://www.facebook.com/zebuner

YORUM EKLE
YORUMLAR
bir aciz hafize
bir aciz hafize - 5 yıl Önce

Hocam maşaallah konu yine çok güzel ve can damarımız olan bir nokta tesettürümüz yoksa hiçbir şeyimiz yok demektir Rabbim hakkıyla örtünenlerden eylesin Allah razı olsun ...

ezel karataş
ezel karataş - 5 yıl Önce

Dayı senin yazdıklarını çok beğendik

NUMAN ULU
NUMAN ULU - 5 yıl Önce

AYETTE YÜZ MÜSTESNA YANİ ÇARŞAFDA GİYEBİLİR ANLADIM DOĞRUMU ANLAMIŞIM. YÜZÜ KAPATABİLİRSİNDE KAPATMAYABİLİRSİNDE... KAPATANLAR TAM KAPANMIŞ OLUYOR...

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30