Trabzon'un Fethinin 553. Yıldönümü Kutlamaları

TDF tarafından düzenlenecek olan “Trabzon'un Fethinin 553. Yıldönümü Kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri” etkinliği 23 - 26 Ekim 2014 tarihleri arasında İstanbul Feshane’de yapılacak.

Trabzon'un Fethinin 553. Yıldönümü Kutlamaları

Trabzon Dernekleri Federasyonu (TDF) tarafından düzenlenecek olan “Trabzon'un Fethinin 553. Yıldönümü Kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri” etkinliği için geri sayım başladı.

 

Bu yıl 23 - 26 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik İstanbul Eyüp Feshane Uluslararası Fuar ve Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirecek.

 

ONUR KONUKLARI

Etkinliğe KKTC Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu, KKTC Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dr. Hakan Dinçyürek, KKTC Ulaştırma Bakanı Hasan Taçöy, KKTC Eski Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dr. Hamit Bakırcı, Trabzon Valisi Abdulcelil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş, Siyasi Parti Genel Başkanları, Bakanlar, Milletvekilleri ve Bürokratlar katılacak.

 

RESMİ AÇILIŞ FETİH TÖRENİ İLE BAŞLAYACAK

Programın resmi açılışı Trabzon Dernekleri Federasyonun Gençlik Komisyonu tiyatro gurubu üyelerinin canlandıracakları, Fatih Sultan Mehmet Han, hocası Akşemseddin ve Molla Gürani ile kapıkulu askerlerinin fetih yürüyüşü ile Feshane’ye girişi ile başlayacak.

 

AĞASAR OTÇU YÜRÜYÜŞÜ

Şalpazarı Dernekler Federasyonunca düzenlenen, Kültür ve Sosyal faaliyetler Komisyonu Başkanı Mehmet Sayal tarafından yönetilecek olan “Mini Otçu Yürüyüşü” 25 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’de Feshane bahçesinde horon ile başlayacak. 20 dakika sürecek yürüyüş salona girildikten sonra serbest Horon ve halk konseriyle devam edecek.

 

KÖK HÜCRE BAĞIŞÇISI KAZANIMI YAPILACAK

İstanbul Çapa Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü ile Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Komisyonu üyeleri, Çapa Kızılay Kan Merkezi ekibiyle birlikte Feshane’de Türkiye ve İstanbul’da İlk kez “Kök Hücre Bağışçısı Kazanımı” kampanyası yanında etkinlik süresince kan bağışı kampanyası gerçekleştirilecek.

 

TDF GENÇLİK KOROSU 3 GÜN KONSER VERECEK

Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Korosu 25 kişilik koro ekibi ile 3 gün boyunca 45’er dakika süresince Trabzon Türkülerinden oluşan repertuar ile konser verecek. Ayrıca Karadenizli sevilen ses sanatçıları ve gösteri ekipleri her gün sahne alacak.

 

EL SANATLARI VE YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZ

Etkinlik içerisinde; Bölgemizin kültür ve sanatını tanıtıcı konferans ve söyleşiler, tiyatro ve belgesel gösteriler, yöresel el sanatları, yöresel yemekler ve organik ürünler sergilenecek.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21