Trabzonsporlu futbolcular Kansere dikkat çekti

7 Nisan’da Avni Aker’de oynanan Trabzonspor-Gençlerbirliği müsabakasında Trabzonsporlu futbolcular sahaya ellerinde Trabzon Dernekleri Federasyonu Sağlık komisyonu tarafından hazırlanan “Hayat İle Barış Kanser İle Savaş” yazılı Pankartla çıktılar.

Trabzonsporlu futbolcular Kansere dikkat çekti

TDF Sağlık Komisyonunun tarafından geleneksel hale getirilen 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftasında etkinliklerine Trabzonsporlu futbolculardan destek geldi.

 

Futbolcuların sahaya ellerinde “Hayat İle Barış Kanser İle Savaş” yazılı Pankartla çıktığını gören tribünlerdeki taraftarlar futbolcuları ayakta dakikalarca alkışladılar.

 

2002 yılında TDF Genel Başkan Vekili Hüseyin Ayaz’ın başkanlığında kurulan TDF Sağlık Komisyonu çalışmalarına 2003 yılında “Çernobil Felaketinden sonra gerekli önlemleri almayan zamanın yetkilileri hakkında İstanbul Adliyesinde suç duyurusunda bulunarak dava açılması ile başladı.

 

TDF Sağlık Komisyonu 2004 yılında TBMM’de Çernobil Felaketinin kayıp ve zararlarının araştırılması komisyonunun kurulmasının sağlanması, aynı yılda bilgi edinme yasasından ilk yararlanan kurum olarak TEAK’a müracaat edilerek Çernobil’in olumsuz etkileri konusunda gerçek bilgilerin kurumumuza verilmesinin istenmesi, 2005 yılında zamanın Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ile yapılan yoğun görüşmeler sonucunda Trabzon Kaşüstü ve Samsun İlkadım’da araştırma hastanelerinin programa alınmasının sağlanması, 2006 yılına Sağlık Bakanlığı ile birlikte “Karadeniz Bölgesi Kanser ve Kanser Risk Faktörleri Araştırması’nın yapılmasının sağlanması, Her yıl 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftasında kanser ile ilgili bir etkinliğin düzenlenmesi ve her yıl 26 Nisan’da Çernobil felaketinin yıl dönümünde halkımızın bilgilendirilmesi ve yeni Çernobiller olmaması için etkinlikler düzenledi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21