TDF Kadın Kolları kahvaltıda buluştu

Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Kadın Kolları üyeleri, yeni dönemin yol haritasını çizerek yapılacak çalışmaları masaya yatırdılar.

TDF Kadın Kolları kahvaltıda buluştu

Trabzon Dernekleri Federasyonu Kadın Kolları Üyeleri düzenledikleri Pazar kahvaltısında buluştular.

 

İstanbul Bahçelievler'in güzide mekanlarından biri olan Yaren Cafe Sosyal Tesislerinde düzenlenen Pazar kahvaltısında bir araya gelen Trabzonlu bayanlar, sosyal proje kapsamında geçtiğimiz yıl başlattıkları çalışmaları bu yıl ikiye katlayarak daha da genişleteceklerini ifade ettiler.

 

Sivil toplum kuruluşlarında görev yapan beyefendilerin eşlerini de yanlarına alacaklarını ifade eden bayanlar, çalışmalarda daha etkin olmayı amaçlıyorlar.

 

Kahvaltıda konuşan Kadın Kolları Başkanı Asuman Sula Durmuşoğlu; “Biz Trabzonlu kadınlar olarak evde oturarak günümüzü geçirmek yerine eşlerimizle beraber hayatı paylaşarak  daha güzel işler yapmak hedeflerimizin ilk sırasında yer almaktadır. Bugün burada toplanan siz değerli hanımefendiler aramıza yeni katılım sağlayan değerli arkadaşlarımız geçtiğimiz yıl çok fazla olmasa da yaptığımız çalışmalar takdirle karşılandı. Öncelikle huzur evinde  hayatlarını sürdüren eli öpülesi büyüklerimizi ziyaret ederek gönüllerini almaya çalıştık. İş hayatında  kariyerini başarılarla dolduran iş kadınlarımızı ziyaretlerimiz oldu. Bu yıl farklı bir konseptle yeni bir proje çizerek İstanbul'un 29 ilçesinde faaliyet gösteren Trabzonumuzu temsil noktasında hizmet etmeye gönül vermiş ilçe ve mahalle derneklerimizi ziyaret edeceğiz. Her dernekte kadın kolları oluşturarak çatı derneğimiz olan Trabzon Dernekleri Federasyonu’nu temsil noktasında her dernekte kadın kollarından temsilci seçerek görev dağılımları yapacağız. Ortak çalışmalarla bu projelerimizi hayata geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

 

El birliği ile yapamayacakları hiçbir iş olmadığını ifade eden Durmuşoğlu; “Yeter ki kendimize güvenelim. Bundan sonra daha sık toplantılarımız olacak bir araya daha çok geleceğiz. Hepimize görevler düşüyor. Hepimizin anaları Trabzon'un o dik yamaçlarında çalışarak bizleri büyüttü. Demek ki çalışırsak başaramayacağımız iş yoktur” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından davetli sanatçılar Hilmi Yerebakan, Uğur Albayrak ve Hilmi Kara söyledikleri birbirinden güzel türkülerle Trabzonlu kadınlar bol bol horon oynadılar.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21