Of Saraçlı'lılar yöresel gecede buluştular

Of Saraçlı Derneği tarafından düzenlenen geleneksel yöresel gecede bir araya gelen Halmanlılar, yöresel lezzetler eşliğinde keyifli bir gece geçirdiler.

Of Saraçlı'lılar yöresel gecede buluştular

Of Saraçlı Derneği düzenlediği yöresel gecelerle kültürlerini gurbette yaşatmaya devam ediyorlar.

 

İstanbul Güngören'de merkezi bulunan Saraçlı (Halman) Derneği’nin başkanı Mustafa Bahri Vahapoğlu,  Başkan Yardımcısı Ahmet Osmanoğlu ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Osmanoğlu'nun büyük gayret gösterdiği gecede Saraçlılılar hasret giderdi.

 

Yöresel gecede yöreye has yemekler gelen davetlilere ikram edilirken uzun zamandır görüşmeyen dostlar da bol bol sohbet etme imkanı buldular.

 

Dernek Başkanı Vahapoğlu yaptığı konuşmada hemşerilerine seslenerek; “Burada bir eviniz var. Buraya sahip çıkın. Burası hepimizin evi. Çocuklarımıza iyi bir miras bırakalım. Dernekler günümüzün vazgeçilmez önemli tesisleridir. Çocuklarımızı ve gençlerimizi buralara alıştıralım. Birlikten güç doğar. Bu akşam buraya uzaktan yakından katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Afiyet olsun. Sizleri her zaman buraya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Gençlik Kolları Başkanı Fatih Osmanoğlu da yaptığı konuşmada; “Gençliğimizi buraya bekliyoruz. Gençlik yoksa gelecek de yoktur. Onun için burası çok önemli. Genç kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı ve abilerimizi buraya bekliyoruz. Sahip çıkmadığınız yer sizin değildir. Katılım sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yöresel yiyeceklerin ikram edildiği gece, çay sohbeti ile sona erdi.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21