Of Hayrat’ta Başkan Saral güven tazeledi

Of Hayrat Derneğinin 24. Genel Kurul Toplantısı’nda Tek Liste ile gidilen seçimde Başkan Mutafa Saral, güven tazeleyerek yenden başkanlığa seçildi.

Of Hayrat’ta Başkan Saral güven tazeledi

Kuruluşunun 50. yılına giren Of Hayrat Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, 24.Olağan Genel Kurul Toplantısında yeni yönetimini belirledi.

 

İstanbul Fatih’teki Ali Emiri Kültür Merkezinde gerçekleştirilen kongrede Divan Kurulu Başkanlığını Eski Başkan Reşat Aksu yaptı. Divan Kurulu Üyeliklerine ise Suat Saral, Musa Kanıtoğlu ve Kenan Atalay seçildi.

 

Genel Kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Saral; “Öncelikle bizlere duymuş olduğunuz güven ve desteklerinizden dolayı herkese teşekkür ediyorum. Derneğimiz 1960 yılı başlarında kurulmuş ve değerli büyüklerimiz tarafından bugüne kadar taşınmış ve kurumsallaştırılmıştır. Biz de bu yapıyı daha da kurumsallaştırmak için çalışıyoruz. İstanbul’daki tüm Ofluları ve Hayratlıları derneğimize dahil etmek için özellikle davet etmek istiyoruz. Bu yapıya sahip çıkması ve katkıda bulunmasını istiyoruz. Bu bizim yönetim olarak ana bakış açımızdır. Bu anlamda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Hakikatten ciddi kaynakları ve varlıklarımız var. Bizlerin, sizlerin ve gelecekteki  gençlerimizin katkıları ile de bu devam edecek.  Derneğimize hepimizin sahip çıkması, gelecekte de gençlerimizin sorunsuz  büyümesi için gerçekten hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Bu toplantıyı yaparken amacımız buraya daha çok insanı toplamak ve  güçlü olmaktı. Ama maalesef hava şartlarının buna elvermediğini görüyoruz. Varsa eleştirilerinizi düşüncelerinizi  paylaşabilirsiniz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Derneğin Faaliyet Raporunu ve Mali Tablosu hakkında katılımcılara bilgi veren Dernek Genel Sekreteri Emrullah Tellioğlu; “Laleli’de bulunan binamızın kira geliri düşük. Kiracımızla kiranın yükseltilmesi noktasında  görüşmelerimiz devam ediyor. Anadolu yakasındaki şubemizin tapusu Of Belediyesi’nin üzerinde idi. Bunu da satın almak sureti ile derneğimizin bünyesine dahil ettik. Ayrıca buradaki binamızın yanında bulunan bir parselasyon arsayı da Çevre ve Şehircilik Eski Bakanımız Erdoğan Bayraktar, Kadıköy Eski Belediye Başkanı Selami Öztürk ve şu anki Belediye Başkanımız Aykut Nuhoğlu’na yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bunların derneğimize kazandırılması sürecinde kredi kullanarak bu borcu ödedik. Şu an hiçbir borcumuz yok ve borcumuz sürecinde öğrencilerimize burslarımızı verebildik. Yeni öğrenci kaydı alamadık. Şimdi bu burs sayımızı daha da artıracağız. Gelirimizi ne kadar artırırsak o kadar fazla öğrencimize burs vereceğiz. İş adamlarımız derneğimize yedi yüz bin  lira civarında maddi yardımda bulundular. Derneğimizin kuruluşunun 50. yılında girmiş bulunuyoruz. Tüm üyelerimiz ile daha güçlü yarınlara ulaşmayı hedefliyor, her şey geleceğimiz gençlerimiz için diyor, hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Tek liste halinde gidilen seçimde alınan karar ile acık oylama yapıldı. Salonu dolduran Oflu ve Hayratlı Dernek Üyelerin tamamının oyunu alan liste, üç yıllığına yönetime seçildiler.

 

Kongrenin ardından tebrikleri kabul eden Başkan Mustafa Saral ve Yönetim Kurulu Üyeleri, desteklerinden dolayı herkese teşekkür ettiler.

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

Of Ajans

YORUM EKLE
YORUMLAR
DURSUN SULUKAN.
DURSUN SULUKAN. - 5 yıl Önce

DEĞERLİKARDEŞİM MUSTAFA BAŞARILARININ DEVAMINI DİLER.SAĞLIKLI ÖMÜRLER.

SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21