Of Hayrat Gençliğinden 5.Yöresel Günler Etinliği

Of Hayrat Derneği Gençlik Kollarının 5.Geleneksel Yöresel Günler Etkinliği Fatih’teki dernek merkezi lokalinde gerçekleştirildi.

Of Hayrat Gençliğinden 5.Yöresel Günler Etinliği
banner71

Of Hayrat Derneği Gençlik Kolları, beşinci Geleneksel Yöresel Günler Etkinliğinde buluştu.

 

Gençlik kollarının bir süre önce yapılan kongresinde güvenoyu alarak yeniden başkanlığa seçilen Yasemin Tandoğan ve Yönetim Kurulunun organizasyonunda beş yıldır aralıksız devam eden yöresel günler bu yılda dolu dolu geçti.

 

Fatih’teki dernek lokalinde düzenlenen etkinliğe Of Hayrat Vakfı Başkanı Eski Reşat Aksu, mevcut başkan Celal Yıldırım, Of Hayrat Derneği Başkanı Mustafa Saral, Dernek başkan ve yöneticileri ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

 

Gecede davetlilere yöresel yiyecekler Lahana Çorbası, Lahana Sarması, Fasulye Turşusu, Mısır Ekmeği, çumur ve ev baklavası ikram edildi.

 

Yemeğin ardından yapılan konuşmalarda gençliğe ve geleceğe yapılacak yatırımlara dikkat çekilirken Dernek Başkanı Mustafa Saral yaptığı teşekkür konuşmasında gençlerin her zaman maddi ve manevi olarak yanlarında olduklarını hatırlattı.

 

Gece, yöresel sanatçıların kemence eşliğinde söylediği türkülerle devam ederken gençler bol bol horon oynayarak doyasıya eğlendiler.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner20

banner19

banner22

banner21