Kıyıboyu Derneği Kerbela Şehitlerini andı

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) torunu Hz. Hüseyin, ailesi ve arkadaşları, Kerbela'da şehit edilişlerinin 1377’nci yılında Of Kıyıder'de düzenlenen programla yad edildiler.

Kıyıboyu Derneği Kerbela Şehitlerini andı

Of Kıyıboyu Eğitim ve Kültür Yardımlaşma Derneği tarafından Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) torunu Hz. Hüseyin, ailesi ve arkadaşları, Kerbela'da şehit edilişlerinin 1377’nci yılında düzenlenen programla anıldılar.

 

İstanbul Güngören’deki dernek merkezinde gerekleştirilen programa İstanbul 2.Fikri ve Sinai Haklar Mahkemesi Başkanı Gürsoy Karaca Çakıroğlu, Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Fuat Çakıroğlu, Bahcelievler Trabzonlular Derneği Başkanı Selami Aykut, Of Cumapazarı Derneği Başkanı Yaşar Çakır, Of Uğurlu Derneği Başkanı Yaşar İlhan, Of Hayrat Birleşik Makililer Derneği ve Kutrialioğlu Derneği Başkanı İdris Türk, Bahçelievler Belediesi Alt Yapı Şefi Fikret Vural, Avcılar Belediyesi Mıntıka Mühendisi Bilal Okutan, Bayrampaşa Trabzonlular Dernegi Başkan Yardımcısı Salih İşci, Kanal T Televizyonu Hukuki Bakış Programı Yapım ve Sunucusu Avukat Hikmet Ömeroğlu ve kalabalık bir topluluk katıldı.

 

Programın Konuşmasını Şair ve Yazar olan Dernek Başkanı Ali Karaca yaptı. Karaca, Kerbela’da yaşanan acıları verilen şehitleri anlatırken salonda duygulu anlar yaşandı.

 

Karaca; “Sancağın altında toplanan tüm şehitlere selam olsun. Kerbela’da Hz. Hüseyin’in başını alıp götürdüler. İslam başsız kaldı. Hz. Hüseyin’i Kerbela’da yalnız ve susuz bırakanların utancını yaşıyoruz. Kerbela imamın zaferi, aşkın imtihanıdır. Kerbela hem kurumuş, hem de yeşermiş toprağımızdır. Hem çölümüz, hem gülümüzdür. Düşürüp kırdığımız bir bardağa üzüldüğümüz kadar masumlara üzülemiyoruz. Kerbela ve ehlibeyt sevgisi bir imandır. Rabbim sizi hiç bu sevdadan ayırmasın” dedi. 

 

Program geç saatlere kadar devam etti.

 

Haber-Foto: Sadullah Dervişoğlu

 

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner16

banner19

banner22

banner21

banner30