Karacalar Derneğinde Trabzon buluşması

Trabzon’un Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ve yöneticileri, İstanbul Güngören'de hizmet veren Karacalar Eğitim Derneği’nden bir araya geldiler.

Karacalar Derneğinde Trabzon buluşması

Merkezi İstanbul Güngören'de bulunan Karacalar Eğitim Derneği, Trabzon’un Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları ve yöneticilerini bir araya getirdi.

 

Pazar kahvaltısında bir araya gelen İstanbul'daki Trabzon Sivil Toplum Kuruluşu başkan ve yöneticileri durum değerlendirmesi yaparak önümüzdeki günlerde gerçekleştirecekleri Güç Birliği projeleri için fikir birliğine vardılar.

 

Kahvaltıya Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu, İstanbul Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği Başkanı Alaattin Aksoy, Trabzonspor Kulübü Başkan Adaylarından Metin Kaya, işadamı Şevket Süleymanoğlu, Sivil Toplum Kuruluşu başkan ve yöneticileri katılım sağladı.

 

Ev sahibi olarak Karacalar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Karaca ve yönetim kurulu üyeleri, misafirlerini kapıda karşılayarak Hoş geldiniz dediler.

 

Kahvaltının ardından Başkan Karaca davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür ederken, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu, son 2 ay içinde yaşanan süreçle ilgili Trabzon Dernekleri. Federasyon olarak yaptıkları çalışmalardan bahsederek Trabzonluların her zaman her yerde bir adım önde olduğunu ifade etti.

 

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde İstanbul'da Trabzonluları en iyi şekilde temsil ettiğini ve temsil noktasında henüz siteye çıkardığını söyledi.

 

Başkan Şatıroğlu açıklamasında; “İstanbul'da yıllardan beri faaliyet gösteren Derneğimizin bir yeri yok. Bundan da rahatsız olduğumuzu şahsen ben de kabul ediyor ve katılıyorum. Sizlere müjdeyi burada veriyorum. Trabzon Dernekleri Federasyonu'na çok güzel bir yer almak üzereyiz. İnşallah yakında yeri alıp inşaatına başlayacağız. Trabzonlulara hediye edeceğiz. Trabzonluların kullanımına hizmetine açacağız” dedi.

 

Başkan Şatıroğlu; “İstanbul'da yaşayan Trabzonlular olarak gücümüzü her platformda göstermemiz lazım. Ne olursa olsun, Trabzonlu neredeyse bizim de orada olmamız lazım. Mevki makam desteklememiz lazım. Yeter ki Trabzon kimliği taşısın. Bize her yer Trabzon derken bu cümle boş bir kelime değil. Tarihten bugüne içi doldurulmuş ve Trabzonlular kendilerini gittiği her yerde en iyi şekilde temsil etmişlerdir, bundan sonra da edeceklerdir” ifadelerini kullandı.

 

Programda söz alan İstanbul Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği Başkanı Alaattin Aksoy  yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bir süre önce İstanbul Anadolu Yakası'nda yaşayan Trabzonluları buluşturma kaynaştırma dayanışma adına kurduğumuz İstanbul Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği, 24 Şubat'ta Trabzon'un kurtuluşu ile ilgili gecemiz herkes tarafından beğenildi takdir edildi ve bu geceden sonra biz Sivil Toplum Örgütü yöneticileri olarak hemşerilerimize daha nasıl faydalı olabiliriz, neleri daha başarılı yapabiliriz bilinci içerisinde hizmet aşkıyla daha da şevkle yandık. Daha da hızlandı. Bundan sonra İstanbul'da hemşerilerimize her platformda sahip çıkacağız destek vereceğiz ve onların yanında olacağız. Hep beraber olacağız, bir olacağız” dedi.

 

Başkan Aksoy; “ İstanbul'da Trabzonlu hemşerilerimizin çalışkanlığı zekiliği ile bilinen bir bölge halkıyız. Onun için daha çok çalışmalıyız, daha çok çalışmalıyız. Artık dernekçilik farklı bir boyut aldı tabela derneğinden ziyade çalışan üreten Dernek yöneticileri sorumlu Sivil Toplum Kuruluşu yöneticileri ve birleştirici bir çizgi çizmemiz lazım. Bizden önceki büyüklerimiz o zamanın şartlarına göre bir şeyler yapabildi. Bizlerin önünü açtı. Biz de bundan sonra daha güzel projelere imza atmayı ümit ediyoruz” dedi.

 

Gaziler Derneği Başkanı yaptıkları konuşmaları için Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu ve Anadolu Yakası Trabzonlular Derneği Başkanı Alaattin Aksoy teşekkür etti.

Of Ajans

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21