Kapıcıoğlu: Çocuklarımızı Korumak Zorundayız

Of Kıyıboyu Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen programda Şehitler için Kur’an-ı Kerim okunurken Fatih Müftüsü Vahap Kapıcıoğlu da katılımcılara konferans verdi.

Kapıcıoğlu: Çocuklarımızı Korumak Zorundayız

Of Kıyıboyu Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen programda şehitler için Kur’an-ı Kerim okundu.

İstanbul’da bulunan Denek Merkezi’nde düzenlenen ve Of Derneklerinin yoğun ilgi gösterdiği programda Fatih İlçe Müftüsü Oflu hemşerimiz Vahap Kapıcıoğlu, güncel meseleler üzerine bir konferans verdi.

Toplumu bir arada tutan dinamiklerin önemine değinen Kapıcıoğlu; “Batı’nın bilerek bir asimilasyon politikası güdüyor. Çizgi filmlerde bile Müslüman toplumları nasıl bozarız. Nasıl onları kendimize benzetiriz diye batıdan bize bu filmleri ihraç ediyorlar. Biz de cep telefonlarımızda çocuklarımıza bunları izletiyoruz. Önce çocuklarımızı korumamız lazım” açıklamasında bulundu.

Kapıcıoğlu ayrıca, kendisi için Of’ta dört tane önemli yer olduğunu sözlerine ekleyerek, ‘Bunlar, doğduğu yer Söğütlü, Kuran Kursu eğitimini aldığı Hayrat Pınarca, Görev yaptığı Gürpınar Mahallesi ve anneannesi ile eşinin doğduğu yer olan Kıyıboyu’dur” ifadelerini kullandı.

Toplumu ve hemşehrilerini bilinçlendiren programlar yapmaya devam edeceklerini belirten Dernek Başkanı Ali Köseoğlu; “Kıyıder olarak şehitlerimizi andık. Dünden bugüne, Of’tan Çanakkale’ye, İdlib’den bu vatan için kanını veren her şehidimizin ruhu için okuttuk. Hocalarımıza ve sayın müftümüze katılımları için teşekkür ediyoruz’ açıklamasında bulundu.

Of Kıyıder’in Güngören’deki merkezinde gerçekleşen davete, yaklaşık 100 kişilik bir davetli grubu katılım sağladı. Kuran ziyafeti ve Vahap hocanın vaazının ardında konuklara dernek yönetimi tarafından akşam yemeği ikram edildi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21