İstanbul'da 'OF' markalı taş bulundu

Trabzon Dernekleri Federasyonu tarafından Fatih Belediyesinden kiralanan ve tadilat çalışmaları yürütülen Tarihi binada OF markalı taş bulundu.

İstanbul'da 'OF' markalı taş bulundu

İstanbul’da faaliyet gösteren Trabzon Dernekleri Federasyonu, ''TRABZON EVİ'' Projesini Hayata geçirmek için Fatih Belediyesi’nden kiraladığı binadaki restorasyon çalışmalarını sürdürüyor.

Ancak tadilat çalışmaları esnasında yıkılan bölümlerden çıkan taşların üzerindeki OF yazısı, Oflu hemşerilerimizi heyecanlandırdı.

Yaklaşık 100 yıllık binada üzerinde “OF” yazılı taşlara rastlanması, Of’un ve Ofluların tarihi geçmişini de gözler önüne serdi

Olayı haber alan İstanbul Temsilcimiz Gazeteci Sadullah Dervişoğlu, TDF’nin şantiye halindeki binasına giderek o taşları görüntüledi.

Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Güngören Trabzonlular Derneği Başkanı İbrahim Yılmaz ile birlikte İstanbul Eski İnşaatçılar Derneği Başkanı Oflu Hemşerimiz Şevket Süleymanoğlu'na ulaşan Dervişoğlu, İstanbul’da yıllar önce OF markalı taşı imal eden ustanın Of Yukarı Kışlacık Mahallesinden Merhum İş İnsanı Musa Akyüz olduğunu öğrendi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21