Hayratlı Gazeteci Erdoğan Taşkıran vefat etti

Hayrat Yeniköylü gazeteci Erdoğan Taşkıran tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Hayratlı Gazeteci Erdoğan Taşkıran vefat etti

Hayrat’ın Yeniköy Mahalle nüfusuna kayıtlı olan ve İstanbul’da ikamet eden Gazeteci Erdoğan Taşkıran vefat etti.

Yaklaşık bir ay önce kalp krizi geçiren ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Taşkıran, son yıllarda TFF saha gözlemci olarak görev yapıyordu.

2 çocuk babası olan Taşkıran, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Beylikdüzü Gürpınar’da toprağa verildi. Cenazeye, Trabzon, Of ve Hayratlı çok sayıda kişi ve sivil toplum kuruluşu katıldı.Of Hayrat Yeniköy Dernek Başkanı İrfan Altıner, dünya iyisi bir insanı kaybettiklerini belirterek, 'Hem komşum hem arkadaşım hem de sesimizdi. Mekanı cennet olsun' açıklamasında bulundu.Erdoğan Taşkıran Kimdir?

1957 yılında Of’ta doğan Erdoğan Taşkıran, çok küçük yaşlarda İstanbul’a göç etti. Ulusal medya dışında ‘Konuşan Karadeniz’ ve ‘Karadeniz Doğuş’ gazetelerinde muhabirlik yaptı, yazılar yazdı. Amatör kulüplerde futbol oynadı. Daha sonra futbol müsabakalarında saha komiseri olarak uzun seneler Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde çalıştı. 2000’li senelerden sonra serbest gazeteciliği bırakarak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Dergisi’nin yayın koordinatörü oldu ve buradan emekli oldu. Emekli olduktan sonra serbest gazeteciliğinin yanında turizm işiyle de uğraşan Erdoğan Taşkıran, Of Hayrat Kültür Yardımlaşma Derneği ve Trabzon Liseleri’nden Yetişenler Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Erdoğan Taşkıran, 1980 ve 90’larda İstanbul’da Trabzon basını denince akla gelen önemli isimlerden biriydi. Ulusal medyada da yazıları ve fotoğrafları yayımlanan Taşkıran, sarı basın kartı sahibiydi.

Of Ajans

Yüksel Yaşar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner81

banner16

banner20

banner22

banner21